Dzieje się w Powiatowej Bibliotece

W Powiatowej Bibliotece Publicznej otwarto wystawę prac Zygmunta Jarmuła. Można na niej obejrzeć kilkanaście obrazów malowanych pastelami, olejem i tuszem, rzeźby w drewnie, rzeźbę gipsową i ceramikę.

Zygmunt Jarmuł urodził się w Szczebrzeszynie. Jest absolwentem państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Ukończył ASP w Krakowie. Od 1990 r. uczy w Liceum Plastycznym w Zamościu. Jego obrazy można było oglądać na wystawach m.in. w Pizie (Włochy), Festiwalu Malarstwa Współczesnego w Szczecinie, Międzynarodowym Biennale Pasteli w Nowym Sączu i Biennale Rzeźby w Krakowie. Wystawę prac Jarmuła można oglądać do 6 czerwca.

Przypominamy też, że od kilku miesięcy w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie realizowany jest cykl spotkań pod wspólnym tytułem „Z Nestorem do gwiazd”, mających w programie prelekcje i obserwację nieba z wykorzystaniem teleskopu. Spotkania prowadzi dr Wiesław Krajewski, sekretarz redakcji czasopisma Nestor oraz prezes Lubelskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Ostatnie spotkanie odbyło się 22 maja. Podczas prelekcji dr Krajewski przedstawił zagadnienie związku muzyki ze wszechświatem. Na zakończenie słuchacze wspólnie oglądali obraz nieba i planet przez teleskop. (k)