Dziękuję!

Już był w banku i blokował kartę, gdy otrzymał telefon z biura podróży. Zgubiony na ulicy portfel mężczyzny został odnaleziony. – Bardzo pani dziękuję! – cieszy się chełmianin, który odzyskał swoje dokumenty.

W ubiegłą środę (1 grudnia), około południa, pan Zbigniew udał się do chełmskiej galerii, by zwrócić zamówione dla wnuczki buciki, które okazały się nietrafione. Potem wszedł na chwilę do sklepu z zabawkami, a następnie opuścił teren galerii i ruszył na przystanek autobusowy przy dawnym młynie Michalenki. Jak się później okazało, nieopodal dworca Chełm Miasto, gdy zaczął biec, żeby zdążyć na autobus, z niezapiętej kieszeni kurtki wypadł mu portfel. W środku były dokumenty i kilkaset złotych. Załamany mężczyzna, gdy w domu zorientował się o utracie swojej własności, powiadomił policję. Dzień później udał się do banku, by zablokować kartę. Właśnie wtedy odebrał telefon z Biura Usług Turystycznych „Krystyna”.

Uczciwa chełmianka znalazła portfel na ulicy, a w nim wizytówkę firmy. Skontaktowała się z pracownicą biura, a ta po przeszukaniu bazy klientów odnalazła numer do żony pana Zbigniewa. Kobieta była już za granicą, ale szybko przekazała kontakt do męża.

– Warto wierzyć w ludzi – mówi pani Mieczysława z Biura usług Turystycznych „Krystyna”, która na własnej skórze przekonała się, że są jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie. – 1 listopada córka jechała pociągiem z dworca Chełm Miasto do Wrocławia. Nawet nie zauważyłyśmy, że przez nieuwagę zostawiła na dworcu laptop, aż tu nagle przyniosła mi go do domu policja. W torbie z laptopem była książka córki, a za zakładkę służyła jej recepta. Mundurowym wystarczył pesel, żeby ustalić adres. Wszystko dzięki pani, która znalazła laptop i powiadomiła policję – opowiada.

Choć w odzyskanym przez pana Zbigniewa portfelu nie było już gotówki, mężczyzna jest wdzięczny za zwrot swojej własności. – Najważniejsze są dokumenty. Dziękuję bardzo kobiecie, która podniosła portfel z ulicy i zadała sobie tyle trudu, żeby mnie znaleźć przez biuro usług turystycznych. Jestem wdzięczny! – podkreśla chełmianin. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here