Dzielnice spragnione zieleni i kultury

Mieszkańcy nowego Czechowa i Sławina czekają na dzielnicowe placówki kultury i więcej miejsc do wypoczynku i rekreacji. Radny Marcin Bubicz uważa, że miasto powinno w tych dzielnicach kupić działki i nieruchomości z przeznaczeniem na ten cel.


– Czechów i Sławin to jedne z najprężniej rozwijających się dzielnic Miasta Lublin. Nowe osiedla mieszkaniowe, nowoczesne placówki oświatowe i obiekty sportowe to tylko kilka przykładów wskazujących, jak ogromny potencjał drzemie w tych dwóch dzielnicach – pisze radny Marcin Bubicz, w interpelacji do prezydenta Krzysztofa Żuka zwracając uwagę, że problemem mieszkańców obydwu dzielnic jest zbyt mała liczba gruntów stanowiących własność miasta, na których mogłyby się znaleźć miejsca rekreacji takie jak park, skwer, plac lub chociażby wybieg dla psów.

Zdaniem radnego w dzielnicach brakuje również obiektów, w których można byłoby podjąć działalność kulturalną, czy chociażby społeczną. – Takich miejsc, jak dom kultury, klub seniora, czy placówka opieki nad starszymi nie ma w tym rejonie w ogóle – podkreśla Bubicz, pytając prezydenta, czy miasto ma w planach zabezpieczenie w budżecie środków na wykup nieruchomości z przeznaczeniem na wskazane potrzeby i czy prezydent widzi taką potrzebę. Radny czeka na odpowiedź. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here