Dzielnice świętują

3 czerwca mieszkańcy dzielnicy Kalinowszczyzna uczestniczyli w festynie „Zdrowe pokolenia bez nałogów”. Impreza była częścią IX Igrzysk Kalinowszczyzny, odbywających się na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 23. Wśród festynowych atrakcji nie zabrakło konkursów, gier i zabaw oraz pokazów służb mundurowych i umiejętności sportowych.
W ubiegły weekend świętowali mieszkańcy Kośminka i Bronowic. W sobotę w muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim odbyła się gala zakończenia sezonu kulturalnego 2015/2016 na Bronowicach. W muszli zaprezentowały się grupy działające w DDK „Bronowice” oraz jego filiach: Pracowniach Kultury Tatary i Pracowniach Kultury Maki oraz rozstrzygnięto konkurs „Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice – Kulturalnie Na Co Dzień”.
W niedzielę na Wielkim Festynie Rodzinnym z okazji 100-lecia włączenia przedmieścia Kośminek w granice administracyjne Lublina bawili się mieszkańcy Kośminka. Na terenach zielonych przy ul. K. Przerwy-Tetmajera było mnóstwo atrakcji dla dzieci. Nie zapomniano również o dorosłych, dla których wystąpił m.in. Zespół Pieśni i Tańca UMCS, a artyści Teatru Muzycznego w Lublinie wystawili spektakl muzyczny „Nie taki Straszny Dwór” na podstawie opery Stanisława Moniuszki „Straszny Dwór”(EM.K.)