Dzielnicowe kreatorki mody

Na pokaz mody zaprasza w najbliższy poniedziałek, 21 września, Dzielnicowy Dom Kultury „Czuby Południowe”. Wydarzenie, które ma związek z 5. rocznicą powstania DDK, zacznie się o godzinie 18.


– Będzie to jedyne tej jesieni „kosmiczne” wydarzenie stworzone w całości przez uczestniczki warsztatów krawieckich – zachęca Agata Komorowska z DDK Czuby Południowe. Przez ostatnich kilka miesięcy grupa lublinianek pod opieką Marty Sienkiewicz, pomysłodawczyni marki odzieżowej dla kobiet Marszka, pracowała nad kolekcją ubrań inspirowaną pięcioma żywiołami.

Skąd wziął się pomysł?

– Piątka to cyfra wyjątkowa dla DDK „Czuby Południowe”. W tym roku obchodzimy 5-lecie istnienia. Urodziny to moment podsumowań, ale też otwarcia się na nowe działania. Podczas zajęć oddaliśmy głos naszym uczestniczkom, które z recyklingu, kolorowych tkanin i dzianin, dodatków i różnych elementów przygotowały kolekcję, która uświetni święto DDK. Zbudujemy wybieg i z dumą pokażemy efekty ich pracy – tłumaczy A. Komorowska.

Pokaz mody odbędzie się w poniedziałek, 21 września na terasie przed Dzielnicowym Domem Kultury „Czuby Południowe” przy ul. Wyżynnej 16. Wydarzenie zacznie się o godzinie 18. Organizatorzy proszą o przyjście w maseczkach, co ma związek z trwającą epidemią koronawirusa. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here