Dzielnicowy w smartfonie

Znasz swojego dzielnicowego? Teraz wystarcza prosta aplikacja na smartfona „Moja komenda”, aby znaleźć do niego telefon, albo napisać e-maila.
W Lublinie, w siedmiu komisariatach służbę pełni prawie 70 dzielnicowych. Od lat eksperci ds. bezpieczeństwa powtarzają, że to jedno z najważniejszych i najbardziej odpowiedzialnych stanowisk w komendzie. To właśnie do dzielnicowego w pierwszej kolejności powinniśmy kierować swoje sprawy, które nie są nagłymi zdarzeniami. U dzielnicowego można poradzić się, co zrobić z dokuczliwym sąsiadem, agresywnym partnerem albo gdzie szukać porady, jeśli np. nasze dziecko zaczyna eksperymentować z używkami.
Dobry dzielnicowy to policjant, który dobrze zna swoich mieszkańców. Nie wszyscy jednak wiedzą, gdzie go szukać. Teraz na smartfonach lublinianie znajdą specjalny, darmowy programik „Moja komenda”. Warto ściągnąć tę aplikację, wpisać swój adres i od razu mamy kontakt do właściwego funkcjonariusza.
– Zachęcamy do korzystania z aplikacji. Można przekazywać nie tylko własne problemy, ale także mówić o wszystkim, co nas niepokoi i jakie są nasze oczekiwania wobec policji. Każdy sygnał będzie sprawdzony – zapewnia st. sierż. Kamil Karbowniczek z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. LL