Dziemba i Szymański zostają w Pszczółce Start

Mateusz Dziemba (z lewej) oraz Roman Szymański nadal będą występowali w zespole Pszczółki Startu Lublin

Mateusz Dziemba i Roman Szymański, to kolejni zawodnicy którzy w ubiegłym tygodniu zdecydowali się na pozostanie w zespole Pszczółki Start Lublin. Wcześniej kontrakt z lubelskim klubem przedłużył Amerykanin Thomas Davis.


29-letni Mateusz Dziemba, występujący w zespole z Lublina od 2016 roku, podpisał kontrakt na trzy najbliższe sezony, z kolei straszy o rok Roman Szymański, który reprezentuje czerwono-czarne barwy od 2017 r. związał się z klubem kolejną, dwuletnią umową.

W minionych rozgrywkach, w których Pszczółka Start musiała uznać wyższość po emocjonującej walce w ćwierćfinałach play-off późniejszych mistrzów Polski – Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp, Dziemba zdobywał średnio 8 punktów, 2,6 zbiórki i 2,3 asysty (w 34 rozegranych spotkaniach), a Szymański notował 4,9 punktu i 4,6 zbiórki.

Wiadomo już, że w najbliższym sezonie w zespole trenera Davida Dedka nie zobaczymy amerykańskiego rozgrywającego Sherrona Dorsey-Walkera, a także silnego skrzydłowego Kacpra Borowskiego. Obaj zostali graczami Kinga Szczecin. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here