Dzień Dziecka – najpiękniejsze święto

Przedszkole Chełmskie Niedźwiadki

W Dzień Dziecka powinny się spełniać dziecięce marzenia. Placówki oświatowe w Chełmie i okolicach zadbały, aby tego dnia na dziecięcych twarzach było jak najwięcej uśmiechów.

W Przedszkolu Miejskim nr 15 w Chełmie 1 czerwca był obchodzony pod hasłem „Dzień Dziecka w innych krajach”. Przedszkolaki dowiedziały się, jak ten dzień świętują koledzy i koleżanki w innych częściach świata. Były upominki, gry i zabawy dziecięce, m.in. takie, jak we Włoszech i Francji, a także spektakl pt. „Pinokio” prezentowany online przez aktorów z Teatru „Forma”. Przedszkolaki bawiły się w ogrodzie przedszkolnym, a w salach czekały na nie nowe zabawki.

Nauczycielki z PM nr 15 życzyły swoim małym podopiecznym, aby spełniły się ich marzenia. A o czym marzą przedszkolaki z „Piętnastki”? 6-letni Szymon chce mieszkać na farmie, być milionerem i pracować na budowie; 5-letni Igor marzył o dużym zestawie LEGO; 5-letni Olek chciałby zostać tajnym agentem i ninją; 6-letnia Ula marzy o małym, słodkim piesku, a jej rok młodsza koleżanka Oliwka – o zabawkowej szafie i samochodzie dla lalki Barbie; 5-letni Natan marzy o ….truskawkach; 6-letni Jacek o „fajnym” kocie, który będzie się z nim bawił. Z kolei 4-letni Ignacy marzy o psie, a jego koleżanka-rówieśniczka, Kornelia, chciałaby pojechać do Paryża i zobaczyć wieżę Eiffla. 4-letni Wojtek też marzy o podróży z rodzicami, ale nad morze. Nietypowa wycieczka marzy się 3-letniej Zuzi, która wraz z mamą, tatą i siostrą chciałaby polecieć w kosmos. Z kolei 3-letni Rafał chciałby „majkraftowego ninję” z motocyklami.

Dzień Dziecka w Integracyjnym Żłobku Miejskim „Chełmskie Niedźwiadki” też upłynął pod znakiem zabawy i radości. Każda z grup miała inne plany. Było muzycznie, kolorowo i wesoło. Dwie grupy „starszaków” spędziły czas „na sportowo” z Myszką Mini, uczestnicząc w różnych grach, zabawach i konkurencjach sportowych. Grupę „maluszków” odwiedził zabawny klaun. Dzieci udały się z nim na piknik w ogrodzie z pokazem baniek mydlanych. Były też zabawy z chustą animacyjną. Grupa „średniaków” postawiła na kreatywność artystyczną. Było u nich wielkie malowanie na folii i zabawy sensoryczne z użyciem naturalnych produktów. Dla małych podopiecznych żłobkowa kuchnia przyszykowała owocowy poczęstunek.

W Przedszkolu Miejskim nr 8 w Chełmie obchody „Dnia Dziecka” połączyli z Międzynarodowym Dniem Słońca. Zorganizowano gry terenowe w ogrodzie pod hasłem „W poszukiwaniu Słońca”. Przedszkolaki ustalały, dlaczego Słońce jest takie ważne dla życia na Ziemi, budowały kompas, który pozwolił ustalić kierunki świata, a także sprawdzały moc Słońca, rozpuszczając kostki lodu i odkrywając ukryte w nich skarby. Uczestnicy gry zdobywali punkty, aby odkodować skrzynię z nagrodami. Dzieci „łapały” zajączki na trawie i tarasie. Oprócz eksperymentów były też zabawy taneczne w ogrodzie oraz czytanie bajek.

Zapytane o marzenia dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie opowiadają o wspólnych zabawach na placu zabaw, lodach, fajnych zabawkach, zwierzątkach, wyjazdach z rodzicami do babci i wyprawach do lasu. Bardzo chciałyby też, żeby nie było wreszcie tego „koronawirusa”. Z okazji Dnia Dziecka na przedszkolaki z „Trzynastki” czekały atrakcje na świeżym powietrzu, a także wizyta gości. Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach sportowych z zachowaniem procedur, związanych z sytuacją epidemiologiczną. Był też poczęstunek oraz upominki. Święto najmłodszych umiliło spotkanie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie, pokaz tańca jazzowego w wykonaniu „Formacji Ballo” z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie oraz zabawy na „dmuchanym” placu zabaw.

Przedszkolaki z oddziału przy Szkole Podstawowej w Żmudzi wybrały się do pobliskich Leszczan na zajęcia na świeżym powietrzu z alpakami oraz piknik na łące. Dodatkowymi atrakcjami były gry, zabawy i konkurencje sportowe oraz tworzenie ciekawych prac plastycznych, m.in. wyklejanie konturów alpaki sierścią tych zwierząt. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał dyplom „Super Dziecka” wraz z upominkiem.

Także dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sielcu (gmina Leśniowice) spędziły Dzień Dziecka aktywnie oddając się sportowej zabawie na świeżym powietrzu. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here