Dzień Osób z Niepełnosprawnością w ZUS

Sięgnij po sukces – to hasło tegorocznego Dnia Osób z Niepełnosprawnością w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Wydarzenie z udziałem ekspertów odbędzie się 11 maja.

Dzień Osób z Niepełnosprawnością to coroczna ogólnopolska akcja, na którą ZUS zaplanował w tym roku kilka interesujących prelekcji i spotkań z ekspertami w placówkach w Chełmie, Włodawie i Krasnymstawie.

W siedzibie chełmskiego ZUS przy al. I Armii Wojska Polskiego 8, w sali obsługi klientów, będzie można skorzystać z porad ekspertów ZUS oraz Powiatowego Urzędu Pracy. Będzie również przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, który odpowie na pytania dotyczące wsparcia z PFRON. Eksperci będą dyżurować od 9.30 do 13.30. Dodatkowo na sali obsługi klientów będzie można obejrzeć wystawę rękodzielnictwa, przygotowaną przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej „Prometeusz”.

– Osoby z niepełnosprawnością uzyskają kompleksowe informacje o przysługujących im uprawnieniach i ulgach – mówi Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Tego samego dnia (11 maja) ZUS organizuje spotkanie dla podopiecznych Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Przystań” we Włodawie. Przedstawiciele ZUS opowiedzą o zasadach ubiegania się o renty z tytułu niezdolności do pracy i renty socjalne.
Z kolei w Krasnymstawie Dzień Osób z Niepełnosprawnością odbędzie się tydzień później, czyli 18 maja w siedzibie Krasnostawskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, przy ul. Szkolnej 9. Będą prezentacje ZUS o rentach i zasadach orzekania o niezdolności do pracy. Przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy opowie o aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością. Wystąpią również dyrektor lubelskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i prezes Krasnostawskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. Początek spotkania o godzinie 10.00. (opr. pc)