Dzień otwarty w Budowlance

Zespół Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie otworzył się na gimnazjalistów. Podczas czwartkowego (7 marca) Dnia Otwartego frekwencja dopisała.

Młodzież, która przyszła zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2018/2019, miała okazję dowiedzieć się nieco więcej na temat pracy w zawodzie żołnierza dzięki wojskowym z 34. Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania, którzy na co dzień prowadzą też zajęcia z przygotowania wojskowego w „Budowlance”.
Niewątpliwą atrakcją czwartkowego spotkania z młodzieżą były obecność 1. Kołobrzeskiego Batalionu Zmechanizowanego i Dywizjonu Artylerii Samobieżnej w Chełmie i pokaz sprzętu bojowego wojskowych, tor Testu Sprawności Fizycznej oraz pokaz sztuk walki krav maga wykonany przez Krav Maga Survival – Sekcja Świerże. Oprócz tego młodzież wzięła udział w konkursach zawodoznawczych.
Gimnazjaliści byli zainteresowani przede wszystkim właśnie klasami mundurowymi. Zadowoleni ze zwiedzania, atrakcji i słodkiego poczęstunku udali się na typowy wojskowy posiłek – grochówkę. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here