Dzień Patrona w „Norwidzie”

Jak co roku pod koniec września, społeczność II LO w Krasnymstawie spotkała się, by uczcić urodziny swojego patrona Cypriana Kamila Norwida.

Uczniowie wraz z nauczycielami uczestniczyli we mszy świętej w kościele Trójcy Przenajświętszej, gdzie homilię wygłosił ks. Roman Skowron. Część oficjalna rozpoczęła się od wysłuchania utworu C. K. Norwida pt. „Modlitwa”, w wykonaniu Katarzyny Wójcik z klasy III b, oraz wiersza „Tymczasem” w interpretacji Wiktorii Siembigi z I a. – Nasz patron pomaga nam nie tylko w wychowaniu, kształtowaniu postaw, ale także ogromnym stopniu wpływa na wizerunek szkoły w środowisku lokalnym, w województwie, a nawet w kraju. Świadczy o tym współpraca z uczelniami i szkołami noszącymi imię naszego Patrona, organizacja Ogólnopolskiego Konkursu Norwidowskiego oraz Nagroda Patrona Szkoły, o którą co roku ubiegają się nasi absolwenci – mówiła podczas uroczystości Anna Antyga, dyrektor II LO.

W imieniu klas pierwszych ślubowanie złożyli uczniowie: Piotr Burak, Emilia Kasperek i Martyna Spyra z I a oraz Dominika Jakubowska, Patrycja Steć i Jakub Śleboda z I b. W części artystycznej młodzież i wszyscy uczestnicy uroczystości mogli wysłuchać wierszy Norwida w wykonaniu: Wiktora Mazura, Weroniki Gumieniak, Rity Kulczyńskiej, Magdaleny Janowskiej, Katarzyny Wójcik i Wiktorii Siembigi. W Dniu Patrona przeprowadzono wybory do Samorządu Uczniowskiego. Najwięcej głosów otrzymali: Filip Rybczyński, Wiktoria Drygasiewicz, Zofia Kędra, Wiktoria Mazurek, Karolina Szydłowska, Kacper Franc, Martyna Spyra, Kacper Chwaszcz i Dominika Jakubowska. (k)