Dziesięć razy więcej chętnych po paszport

W porównaniu z rokiem poprzednim interesanci składają dziesięć razy więcej wniosków paszportowych. Urzędnicy przyjmują dziennie około 150 takich wniosków.

W związku z ogromnym zainteresowaniem wyrobieniem paszportu, w biurze paszportowym w chełmskiej delegaturze Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego wprowadzono zapisy telefonicznie na złożenie wniosku w tej sprawie. Urzędnicy informują, że istnieje również możliwość przyjścia do siedziby oddziału i złożenia wniosku bez rejestracji. Ale petenci zdają sobie sprawę, że może się to wiązać z odstaniem swojego w kolejce.

Od 24 lutego br., tj. od wybuchu wojny na Ukrainie, do 12 kwietnia br. w biurze paszportowym w Chełmie złożono 2846 wniosków na paszport, a w analogicznym okresie w ubiegłym roku 274 wnioski. Oznacza to dziesięciokrotny wzrost zainteresowania paszportami. Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego, informuje, że wnioski o wydanie paszportu składają w Chełmie nie tylko mieszkańcy naszego miasta oraz przyległych powiatów. To dlatego, że nie ma obowiązku składania wniosków w miejscu stałego zamieszkania i przyjmowane są wnioski obywateli polskich mieszkających na terenie całego województwa lubelskiego oraz innych województw.

– Zainteresowanie wydaniem paszportu w latach ubiegłych w analogicznym okresie było znacznie niższe niż w ostatnich dniach – mówi rzecznik A. Strzępka. – Dziennie przyjmowanych jest około 150 wniosków paszportowych. Ponadto, obsługiwani są interesanci chcący uzyskać informację oraz pobierający gotowe do wypełnienia druki paszportowe. Ze względu na wzmożony ruch i ogromne zainteresowanie zostały wprowadzone zapisy telefoniczne na złożenie wniosku o wydanie dokumentu paszportowego. Istnieje również możliwość przyjścia do siedziby oddziału i złożenia wniosku bez rejestracji. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here