Dziewczyna z akordeonem zgarnęła nagrody

Szesnastu młodych solistów, piosenkarzy, instrumentalistów i tancerzy zakwalifikowało się do finału tegorocznego „Mam Talent u Czarniecczyków”. Konkurs I Liceum Ogólnokształcącego odbył się już po raz XI.

Każdy z nich zaprezentował coś innego. Każdy pokazał się od jak najlepszej strony. I choć jednych bardziej zjadła trema, olbrzymie brawa należą się wszystkim, którzy w czwartek (6 lutego) stanęli na scenie Chełmskiego Domu Kultury i wystąpili w XI edycji „Mam Talent u Czarniecczyków”. Wśród finalistów znaleźli się uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz starszych klas szkół podstawowych z Chełma, Krasnegostawu, Cycowa, Dubienki, Żółtaniec, Białej Podlaskiej i Lublina.

Po burzliwej naradzie jury, pod przewodnictwem Mariusza Matery, w składzie: Paulina Ciesielska, Wanda Jaroszczuk, Karol Choma i Łukasz Żebrowski, wyłoniło laureatów.

I miejsce, a także nagrodę dziennikarzy Nowego Tygodnia, nagrodę za oryginalny talent oraz nagrodę za osobowość artystyczną i wyróżnienie dla najlepszego wykonawcy z I LO, otrzymała Patrycja Wilgos – dziewczyna z akordeonem, która nie tylko gra, ale też sama pisze słowa i muzykę do piosenek.

II miejsce zajęła Magdalena Palinka z I LO im. S. Staszica w Lublinie, III miejsce – Patrycja Chwała i Bartłomiej Żurek z I LO w Krasnymstawie, a wyróżnienie przypadło Katarzynie Rosołowskaiej z Bursy Szkolnej nr 5 w Lublinie. Nagrodę dziennikarzy Radia Bon Ton odebrali uczniowie II LO w Chełmie: Dariusz Kwietniewski i Kacper Lackowski, zaś nagrodę publiczności otrzymał zespół taneczny „Allegro” z I LO w Chełmie, w składzie: Aleksandra Kiryk, Martyna Kudelska i Paulina Barabas. Gratulujemy. (pc, fot. Jonatan Urban)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here