Dziki bez awansu i…poza podium

Futsaliści Luxiona AZS UMCS Lublin nie wywalczą awansu do ekstraklasy. Na finiszu rozgrywek I ligi popularne „Dziki” doznały porażek z BSF Bochnia 4:6 i Sośnicą Gliwice 1:4, grzebiąc szansę na zajęcie w tabeli chociażby miejsca dającego prawo gry w barażach.

Pierwsze z kluczowych spotkań, u siebie z BSF Bochnia, akademicy przegrali choć w 16. minucie wygrywali już z rywalami 3:0!

W drugim meczu, w Gliwicach, od początku ton wydarzeniom na boisku nadawali miejscowi. Lublinian stać było tylko na zdobycie honorowego gola, w ostatniej minucie meczu do gliwickiej siatki trafił Michał Tkacz.

Luxiona AZS UMCS rozgrywki I ligi futsalu w sezonie 2020/21 zakończyła wczorajszą, wyjazdową potyczką z Kamionką Mikołów. Mecz zakończył się już po zamknięciu tego wydania i nie miał większego znaczenia dla układu ligowej tabeli (w przypadku wygranej z Kamionką i porażki Nowin nasi akademicy awansowali z piątego na czwarte miejsce).

22. kolejka (10-11 kwietnia): Stal Mielec – Górnik Polkowice 2:9 * Unia Tarnów – AZS AWF Wrocław 4:6 * mecze: GKS Tychy – Heiro Rzeszów, Sośnica Gliwice, Gwiazda Ruda Śląska  – BSF Bochnia i Kamionka Mikołów – Luxiona AZS UMCS Lublin zakończyły się po zamknięciu tego wydania.

1. Górnik 22 49 118-67
2. Sośnica 21 45 111-52
3. BSF Bochnia 21 45 97-64
4. Nowiny 21 41 89-65
5. AZS UMCS 21 39 76-66
6. Heiro 21 35 93-85
7. Unia 22 29 94-95
8. GKS Tychy 21 27 82-87