Dziki ograły lidera!

W meczu z Górnikiem Polkowice Michał Tkacz zdobył dla zespołu z Lublina dwie bramki!

W meczu na szczycie I ligi futsalu Luxiona AZS UMCS Lublin pokonała na wyjeździe Górnika Polkowice 5:4, chociaż przegrywała już różnicą trzech goli. Dzięki wygranej (ósmej z rzędu!) Dziki tracą do lidera zaledwie dwa punkty!

Przed meczem oba zespoły zdawały sobie dobrze sprawę, jak ważne jest to spotkanie. Wygrana Górnika sprawiała, że Luxiona miałaby już osiem punktów straty, co oznaczałoby koniec marzeń o ataku na pozycję lidera.

Początek meczu nie był udany dla lublinian. W 16. minucie gospodarze prowadzili już 4:1. Przed przerwą drugiego gola dla Dzików zdobył wprawdzie Tomasz Sekrecki, ale straty wciąż były spore.

W drugiej połowie świetną partię w lubelskiej drużynie rozegrali Adrian Parzyszek i Michał Tkacz. Pierwszy grał jak natchniony między słupkami, broniąc nieprawdopodobnie. Drugi trafieniem w 28. minucie dał sygnał do walki o zwycięstwo. Najpierw położył defensora rywali, a następnie to samo zrobił z bramkarzem i bez najmniejszych kłopotów skierował piłkę do siatki.

Do wyrównania doprowadził Adrian Nowak. W 38. minucie wynik meczu na 5:4 ustalił Tkacz, a jego drugi gol był prawdziwą perełką i pokazem stoickiego spokoju w sytuacji oko w oko z bramkarzem.- Mecz stał na wysokim poziomie, ale trochę przespaliśmy pierwszą połowę i oddaliśmy inicjatywę drużynie z Polkowic. Na szczęście w przerwie skorygowaliśmy założenia, co przyniosło skutek w formie bramek.

Właśnie ta przerwa była momentem kluczowym, bo trener zdecydował, żeby wyjść wyżej na przeciwnika. Odważna gra bardzo pozytywnie na nas zadziałała i w momencie, gdy było 4:4 wiedziałem, że mecz jest nasz. Pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną w pełnym tego słowa znaczeniu, to nasz duży atut – przyznał po meczu Michał Tkacz, bohater Luxiona AZS UMCS.

Górnik Polkowice – Luxiona AZS UMCS Lublin 4:5 (4:2)

Luxiona AZS UMCS: Parzyszek, Marcin Ostrowski, Mietlicki 1, Wankiewicz, Wójcik, Furtak, Ławicki, Maciej Ostrowski, Sekrecki 1, Rusyn, Nowak, Tkacz 2.

Pozostałe mecze 17. kolejki I ligi gr. południowej futsalu:

Futsal Nowiny – GKS Tychy 6:2 * AZS AWF Wrocław – BSF Bochnia 2:4 * Stal Mielec – Gwiazda Ruda Śląska 5:9 * niedzielne mecze: Heiro Rzeszów – Kamionka Mikołów i Unia Tarnów – Sośnica Gliwice zakończyły się po zamknięciu tego wydania tygodnika.
1. Górnik 16 37 80-48
2. Luxiona AZS 16 35 65-48
3. Nowiny 16 31 62-44
4. BSF Bochnia 16 30 71-51
5. Sośnica 14 26 75-43
6. Heiro 15 24 69-62
7. Unia Tarnów 15 21 62-66
8. GKS Tychy 16 20 64-64