Dziurawa Grunwaldzka

Z każdym rokiem niszczeją nawierzchnie ulic na osiedlu Działki. Kilka z nich kwalifikuje się do pilnego remontu. W najgorszym stanie wydaje się być ul. Grunwaldzka, choć na stan techniczny dróg narzekają też mieszkańcy ulic: Kilińskiego, Botanicznej, Żeromskiego i Prusa.

Ulica Grunwaldzka, zwłaszcza na odcinku od Litewskiej do Łowieckiej, jest pofałdowana, nierówna i dziurawa. Mieszkańcy od kilku lat apelują o wymianę nawierzchni, nowe chodniki, ale efektów nie ma. – Na naszej ulicy mieszka sporo osób starszych i dla nich największym utrapieniem jest fatalny stan chodnika. Jeśli nie ma w budżecie pieniędzy na przebudowę całej ulicy, może na początek warto zacząć od remontu właśnie chodnika. Idąc po nim można skręcić nogę. Aż nie chcę myśleć, co będzie zimą, gdy na ulicach pojawi się lód – skarży się jeden z mieszkańców.

Agata Fisz, prezydent Chełma, zapewnia, że urzędnicy, planując budżet, każdego roku uwzględniają zgłaszane przez mieszkańców na zebraniach rad osiedli propozycje inwestycji. – Znamy stan techniczny ul. Grunwaldzkiej i wiemy, że remont jest tam potrzebny – twierdzi. – Niewykluczone, że ta ulica zostanie wpisana do projektu budżetu na 2017 rok, ale najpierw musimy znaleźć na nią pieniądze.
Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich również przyznaje, że Grunwaldzka to jedna z najbardziej zniszczonych ulic w osiedlu Działki. – Przede wszystkim w fatalnym stanie znajdują się chodniki – mówi. – Na pewno w najbliższych kilku latach należałoby tę ulicę wyremontować, ale wszystko zależy od tego, czy będą fundusze. (ptr)