Dzwon na Borowej

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną groźnie wyglądającego zderzenia. Dacia uderzyła w opla, którym podróżowały cztery osoby.

W sobotę (25 marca) przed 10.00 w Krasnymstawie doszło do groźnie wyglądającej kolizji. – Kierujący oplem wyjeżdżając z posesji przy ul. Borowej na drogę wojewódzką, nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającej z lewej strony dacii, którą kierował 59-letni mieszkaniec Lublina – opowiada Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. Jeden z pasażerów niemieckiego auta został przewieziony do szpitala. – Po badaniach okazało się, że, na szczęście, nie doznał on poważnych obrażeń. Obydwaj kierujący byli trzeźwi – mówi Wasilewski.
Z uwagi na to, że 25-latek jadący oplem stworzył realne zagrożenie zdrowia i życia uczestników zdarzenia, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Ponadto zostanie przeciwko niemu skierowany do sądu wniosek o ukaranie. – Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz jazda z nadmierną prędkością to główne przyczyny ostatnich zdarzeń drogowych na terenie naszego powiatu. Po raz kolejny apelujemy do kierowców o bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz o rozwagę i ostrożność – podsumowuje rzecznik krasnostawskiej policji. (kg)