EDACH Budowlani gotowi na ligę

Rugbiści lubelskich Budowlanych rozpoczynają kolejny sezon w Ekstralidze. O tym, kto będzie grał w zespole trenera Stanisława Więciorka w rozgrywkach, które wystartują już w najbliższy weekend (lublinianie zagrają na wyjeździe z Awenta Pogoń Siedlce) mogliśmy przekonać się podczas czwartkowej oficjalnej prezentacji drużyny.


W nowym sezonie w lubelskim zespole nie zabraknie nowych twarzy. Dzięki pozyskaniu w tym roku sponsora tytularnego firmy EDACH oraz wsparciu miasta, zespół został poważnie wzmocniony. Szeregi Budowlanych zasilili James Allen, Dan Tomanek, Smilko Debrenliev oraz Roger „Royal” Mwale. Do kadry zostali włączeni także dwaj studenci z Zimbabwe: Panashe Dube i Dexter Wenyika.

Największy potencjał z nowych graczy ma Roger „Royal” Mwale, który z powodzeniem może zostać gwiazdą polskiej ligi. Jest niesamowicie silny i szybki, waży 110 kg przy wzroście 176 cm. W reprezentacji seniorskiej Zimbabwerozegrał dotychczas 14 oficjalnych spotkań!

„Pierwsze skrzypce” zamierzają grać także 24-latkowie z Wysp Brytyjskich – Szkot polskiego pochodzenia Daniel Tomanek oraz Walijczyk James Allen.

Tomanek jest wnukiem polskiego emigranta, walczącego w II wojnie światowej, który po jej zakończeniu osiadł w Edynburgu. Dan urodził się w szkockim Falkirk i pierwszą styczność z owalną piłką miał w wieku 7 lat (szkoła Brussels, BSB). Dorosłą karierę w rugby Dan kontynuował w Stirling County RFC gdzie m.in. odebrał prestiżową nagrodę najlepszego zawodnika sezonu!

James Allen imponuje warunkami fizycznymi, mierzy 191 cm i waży 105 kg. Świetnie sprawdza się w drugiej linii. Jego atuty to przede wszystkim siła fizyczna i doskonałe zachowanie w formacji autowej.

Na pewno, podobnie jak pozostali nowi jest w stanie sprawić, że Budowlani w sezonie 2020/21 walczyć będą o coś więcej niż utrzymanie w lidze. MAG