Efektowna wygrana na 10-lecie!

Jacek Kosierb z bramkarzem Kamilem „Kosą” Kosickim

W urokliwej miejscowości Mieścisko koło Wągrowca swój jubileusz 10-lecia obchodziła Reprezentacja Polskich Pisarzy w Piłce Nożnej. Po raz 78. z orzełkiem na piersi w meczu przeciwko drużynie gospodarzy złożonej głównie z miejscowych urzędników oraz pracowników biblioteki zagrał świdniczanin, autor pięciu monografii piłkarskich Jacek Kosierb.

„Świętowanie” wypadło bardzo okazale bowiem ekipa, „dowodzona” przez niestrudzonego menadżera Andrzeja Grajewskiego wygrała aż 15:5 (5:4). Sześć bramek strzelił kapitan Zbigniew Masternak, który cały czas „śrubuje” swój rekord. Aktualnie w 120 rozegranych meczach reprezentacji ma na koncie aż 123 zdobyte gole!

– Po trzy trafienia „dołożyli”: Dawid Trzeźwiński i powracający po dwóch latach do kadry „ludzi pióra” Jacek Janowicz. Przy jednym mu asystowałem. Natomiast dwa razy do siatki rywali trafił Mateusz Jurków, a raz ta sztuka udała się mnie. Muszę przyznać, że bramkarz Kamil „Kosa” Kosicki w wielu sytuacjach bronił wręcz fantastycznie. Tym większa moja radość i satysfakcja, że raz, po asyście Janowicza, udało mi się go przechytrzyć. Mój bilans na dziś w koszulce z Orłem na piersi to 78 meczów, na które złożyło się: 45 zwycięstw, 9 remisów i 24 porażki oraz sześć strzelonych bramek! Szansa na kolejne mecze w biało-czerwonych barwach będzie już 25 czerwca br. podczas „Świdnickiego Mundialu ‘2022” w kategorii 35+ – przyznał po powrocie z Mieściska świdniczanin Jacek Kosierb.

Warto dodać, że zawody bardzo obiektywnie prowadził doświadczony sędzia Grzegorz Marczyk, który ma blisko 40 lat stażu „z gwizdkiem”. W Reprezentacji Polskich Pisarzy gościnny występ zaliczył Andrzej Janeczek, który na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia wraz z drużyną Lecha Poznań zdobył dwa tytuły mistrza Polski. Na pierwszoligowych boiskach grał także w Sokole Pniewy, Zagłębiu Lubin i Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here