Egipskie ciemności na Racławickich

Egipskie ciemności panują po zmroku wzdłuż przebudowywanych Al. Racławickich. Najgorsza sytuacja jest na odcinku od ronda Honorowych Krwiodawców do Legionowej. Miasto zapowiada, że wkrótce się to zmieni, bo nowe latarnie na tym fragmencie już są montowane i do połowy listopada powinny zostać włączone.


Kierowcy i piesi skarżą się na ciemności panujące po zmroku wzdłuż przebudowywanych Al. Racławickich. Stare latarnie już zniknęły, a nowe dopiero są montowane. Aktualnie na Al. Racławickich działa około 60 lamp. Docelowo, po zakończeniu przebudowy nowe oświetlenie na tej ulicy będzie się składało z około 240 latarni.

Najgorsza sytuacja panuje obecnie po zmroku na odcinku od ronda Honorowych Krwiodawców do Legionowej. Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza zapowiada, ze niedługo to się zmieni. – Na odcinku od ronda Krwiodawców do ul. Legionowej obecnie montowane są słupy i planowo w przeciągu dwóch tygodni oświetlenie powinno zostać włączone – powiedziała w minioną środę J. Góźdź. To nie jedyna zmiana, jaka nastąpi w najbliższym czasie. – Do połowy miesiąca powinno zostać uruchomione oświetlenie na odcinku od Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego do Centrum Spotkania Kultur, po stronie Ogrodu Saskiego – dodaje J. Góźdź.

Przypomnijmy. Od tygodnia połowa Krakowskiego Przedmieścia, po stronie ul. Wieniawskiej, jest już otwarta dla ruchu, tyle że jedynie dla komunikacji miejskiej. Pozostałe samochody nadal muszą korzystać z objazdów ulicami: Chopina, Okopową i Lipową. ­– Przejazd tym fragmentem Krakowskiego Przedmieścia jest możliwy wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej. Autobusy i trolejbusy mają możliwość zarówno jazdy na wprost w Al. Racławickie, jak i skrętu w lewo w ul. Lipową. Tym samym dostępny dla ruchu jest już cały odcinek Krakowskiego Przedmieścia, pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Lipową z jednej strony, a z ul. Chopina i ul. Ewangelicką z drugiej – tłumaczy Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza. Nadal zamknięta dla ruchu jest ul. Wieniawska.

Przebudowa al. Racławickich wraz z rondem Krwiodawców, a także ul. Lipowej i ul. Poniatowskiego trwa od ponad pół roku. Pomimo epidemii koronawirusa i związanych z nią trudności np. w dostępie do materiałów, prace idą dość sprawnie. Na koniec października stan zaawansowania wszystkich robót miał wynieść 40%, a ich wartość przekroczyć 40 milionów złotych. – Docelowo przebudowanych zostanie blisko 3,9 km ulic i chodników oraz wykonanych około 4 km ścieżek rowerowych. Do użytkowania oddanych zostanie 13 sygnalizacji świetlnych, w tym trzy nowe na ulicach Grottgera, Rowerowej oraz Puławskiej – wylicza J. Góźdź.

Roboty na al. Racławickich, ul. Lipowej i ul. Poniatowskiego mają się zakończyć najpóźniej w czerwcu przyszłego roku. Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here