Egzaminacyjny maj

Przed maturzystami i ósmoklasistami niezwykle ważne zadania. W maju zaplanowany jest zarówno egzamin dojrzałości, jak i ten podsumowujący podstawówkę.

Zdalna nauka przysparza wiele komplikacji i trudno, aby przyniosła tak dobre efekty, jak stacjonarna. Uczniowie wiedzą, jak skutecznie ściągnąć na sprawdzianie i dostać dobrą ocenę. Dyrektorzy szkół już dawno zwracali uwagę, że niektórzy dwójkowi czy trójkowi uczniowie stali się prymusami w czasie epidemii. Tak wynika z ich ocen, niekoniecznie wypracowanych uczciwie.

Ale ich wiedza i tak wkrótce, tj. po przejściu z nauki zdalnej na stacjonarną, zostanie zweryfikowana. Wkrótce ważny czas zwłaszcza przed ósmoklasistami i maturzystami. W maju czeka ich egzaminacyjny maraton. Będzie przeprowadzony w reżimie sanitarnym, który większość uczniów już poznała podczas próbnych egzaminów. Ze względu na zdalną naukę, egzaminy dojrzałości i ósmoklasisty mają być trochę łatwiejsze w porównaniu z tymi sprzed epidemii. Matury rozpoczną się 4 maja. W pierwszej kolejności standardowo maturzyści będą pisać testy z przedmiotów obowiązkowych: 4 maja z języka polskiego, 5 maja z matematyki, 6 maja z języka angielskiego.

Egzamin ósmoklasisty przed epidemią odbywał się w kwietniu. W ubiegłym roku był w czerwcu, a tegoroczny zostanie przeprowadzony od 25 do 27 maja (25 maja – egzamin pisemny z języka polskiego, 26 maja – z matematyki, 27 maja – z języka obcego nowożytnego). (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here