Egzaminy przesunięte

Epidemia spowodowała chaos, jakiego nie znał współczesny świat. Przez nią ogromny stres przeżywają też chełmscy maturzyści i ósmoklasiści. Ostatnio dowiedzieli się, że ich egzaminy odbędą się nie wcześniej niż w czerwcu.

Strach przed maturą. To stwierdzenie nabrało nowego znaczenia w obliczu epidemii. Bo nie chodzi już tylko o niepewność typu „czy zdam?”. Maturzyści, ale także ósmoklasiści, od miesiąca zastanawiają się, kiedy i w jaki sposób będą zdawać swoje egzaminy. Apelowano do polityków o rozwianie tych wątpliwości.

W czwartek przedstawiciele rządu zapowiedzieli, że egzaminy maturalne i ósmoklasistów odbędą się najwcześniej w czerwcu. Konkretne terminy mają być podane co najmniej 3 tygodnie przed datą egzaminów. Dyrektorzy chełmskich szkół średnich zapewniają, że nauczyciele robią, co mogą, aby zdalnie systematyzować wiedzę uczniów i przygotować ich do egzaminów. Mimo wszechobecnego chaosu i niepewności o przyszłość.

– Myślę, że przekazane ostatnio informacje trochę wyciszą emocje, bo teraz przynajmniej wiadomo, iż na trzy tygodnie przed egzaminami będą podane ich terminy – mówi jeden z dyrektorów chełmskiej szkoły średniej. – Ten czas powinien już wystarczyć do ich organizacji.

Na 17 kwietnia planowana jest klasyfikacja klas maturalnych. Pierwotnie egzaminy maturalne miały się rozpoczynać 4 maja. Z kolei od 21 kwietnia miały się odbywać egzaminy ósmoklasisty. (t)