Eko-studio dla najmłodszych

W centrum handlowym Skende przy Al. Spółdzielczości Pracy pojawiła się miniatura mieszkania wykonana z tektury

W centrum handlowym Skende pojawiła się miniatura mieszkania wykonana z tektury. Oprócz papierowych mebli, ozdób i dodatków, można znaleźć tutaj także narzędzia i jedzenie zrobione z kartonu. Wszystko po to, aby pokazać najmłodszym, że ekologia nie musi być nudna, a zabawki można zrobić własnoręcznie. Eko-studio można odwiedzić do 24 listopada.


W ten sposób Skende włącza się w międzynarodową kampanię „Zabawa to poważna sprawa”, która zwraca uwagę na prawo dzieci do edukacji i zabawy.

Eko-studio znajduje się w pasażu Skende przed sklepem Carry. Kartonowe mieszkanie zostało podzielone na trzy części – kuchnię, salon oraz otwarty taras z ogrodem. W najbliższy weekend 23 i 24 listopada w godz.: 10:00 – 18:00 będą odbywały się tam tematyczne warsztaty.

W pozostałe dni dzieci mogą samodzielnie korzystać z tego miejsca do zabawy, które dostępne jest w godzinach funkcjonowania centrum – od 10:00 do 21:00. Do ich dyspozycji są barwne materiały i przybory do malowania oraz specjalne szablony, dzięki którym same wyczarują z tektury nowe zabawki. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

– Chcemy pokazać najmłodszym, że ekologia może dawać dużo zabawy i wcale nie mus być nudna. Karton po telewizorze lub pudełko po butach jest wartościowym materiałem, któremu można w łatwy sposób dać drugie życie. Kreatywne zabawy, które oferuje nasze eko-studio dostarczą wielu radości, ale także rozwiną wyobraźnię i zwrócą uwagę najmłodszych na ochronę środowiska – mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego Skende Shopping.

We wnętrzu papierowego mieszkania nie przypadkowo pojawiły się także maskotki IKEA z limitowanej kolekcji Sagoskatt oraz specjalne fotościanki z tektury do robienia zdjęć. Eko-studio ma przypominać o trwającym konkursie IKEA, który kończy się 24 listopada. Do tego czasu każde dziecko może wysłać rysunek swojego wymarzonego pluszaka.

Na podstawie nagrodzonych prac IKEA wyprodukuje zabawki, które trafią na sklepowe półki. Dochód z ich sprzedaży przekazywany jest na program grantowy dla organizacji społecznych. Więcej informacji na temat konkursu na stronie: www.zabawymoc.pl.

Szczegóły na temat eventu dostępne są na Facebooku w wydarzeniu: „Eko-studio MÅLA”. KB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here