Ekogwarancja Cup w krajowym składzie

Szczypiornistki MKS Perła w ubiegłym tygodniu przebywały na zgrupowaniu w Szczyrku

Tylko trzy zespoły wezmą udział w zaplanowanym na drugi weekend sierpnia i organizowanym przez MKS Perła turnieju towarzyskim Ekogwarancja Cup w Lublinie. Z udziału w zawodach wycofał się RK Krim Mercator, a powodem rezygnacji jest szerząca się pandemia koronawirusa.
W Lublinie, oprócz mistrzyń Polski, zaprezentują się dwie inne ekipy występujące na co dzień w PGNiG Superlidze – Młyny Stoisław Koszalin i KPR Gminy Kobierzyce.

Turniej rozpocznie się w piątek, 7 sierpnia, a zakończy dzień później. Zmagania będą mogli obejrzeć kibice, ale ich liczba będzie mocno ograniczona. Na trybuny będzie mogło bowiem wejść zaledwie 250 osób. Wejściówki będzie można odebrać na godzinę przed turniejem w kasie hali Globus od strony ul. Kazimierza Wielkiego.

Co ważne, kibice będą zobowiązani do przestrzegania zasad sanitarnych, takich jak obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywania bezpiecznej odległości.

– Te zawody będą dla nas testem przed startem nowego sezonu ligowego jeśli chodzi o udział publiczności w meczach – wyjaśnia Marta Daniewska, dyrektor marketingu w MKS Lublin.

Patronat nad turniejem objęła firma Ekogwarancja.

Po zawodach w Lublinie kolejnym ważnym sprawdzianem miał być udział naszej drużyny w zaplanowanym od 14 do 16 sierpnia turnieju w czeskim Moście.  Niestety, MKS Perła do naszych południowych sąsiadów nie pojedzie. Jak informuje lubelski klub decyzja o rezygnacji z wyjazdu do Czech związana jest z coraz większą liczbą przypadków zakażenia koronawirusem COVID-19 w naszym kraju, a także zapowiedzią polskiego rządu odnośnie przywrócenia obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny dla osób wracających z zagranicy.

– Jesteśmy bardzo rozczarowani, ponieważ turniej w Moście byłby świetną okazją do sprawdzenia naszej formy i możliwości w mocnym i doskonale zorganizowanym turnieju – przyznaje Edyta Danielczuk, kierownik lubelskiej drużyny.

Przypomnijmy, że podczas czeskich zawodów biało-zielone miały zmierzyć się z DHK Baník Most, Thüringer HC i KPR Gminy Kobierzyce. MAG