Ekologiczne Kraszczady

Setki mieszkańców powiatu krasnostawskiego wzięły udział w Rodzinnym Pikniku „Naturalnie Lubelskie. Eko-Kraszczady”, zorganizowanym na placu przy Centrum Społeczno-Kulturalnym w Gorzkowie.

Celem pikniku było podniesienie świadomości ekologicznej, motywowanie i podejmowanie działań na rzecz ochrony najbliższego środowiska przyrodniczego oraz promocja polskiej, tradycyjnej i lokalnej żywności przez Koła Gospodyń Wiejskich z gmin Gorzków i Żółkiewka. Podczas imprezy odbył się konkurs kulinarny. Potrawy oceniało jury w składzie: przewodnicząca – poseł Teresa Hałas, starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk, Elżbieta Patyk – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie oraz Monika Krysiak z Nadleśnictwa Krasnystaw.

W kat. ciasto lokalne pierwsze miejsce zajęło KGW Piaski Szlacheckie za przygotowanie tortu fasolowo-makowego. Natomiast w kat. potrawa lokalna zwyciężyło KGW Chorupnik za przygotowanie ryby tradycyjnie wędzonej.

W czasie trwania pikniku można było odwiedzić stoiska informacyjno-promocyjne Krajowego Ośrodka Wspierania Rolnictwa, urzędu marszałkowskiego w Lublinie, Nadleśnictwa Krasnystaw, Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych, Poleskiego Parku Narodowego oraz Roztoczańskiego Parku Narodowego. Były dmuchańce, malowanie twarzy przez panie z Ochotniczych Hufców Pracy, gry, zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych. W części artystycznej wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gorzkowie, lokalni soliści i kapele. Odbyły się też pokazy klubu Taekwondo UKS Gorzków.

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, Instytut Rozwoju Samorządu Terytorialnego, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie, Urząd Marszałkowski w Lublinie. Imprezę relacjonowała Telewizja Polska. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here