Ekspresowo po Lublinie

Przedłużenie ulicy Dywizjonu 303 od ul. Kunickiego do Wrotkowskiej będzie miało dwa pasy ruchu i mocno usprawni przejazd z dzielnicy Dziesiąta do innych, południowych dzielnic miasta

Przedłużenie ulicy Dywizjonu 303 od ul. Kunickiego do Wrotkowskiej pochłonie blisko 47 milionów złotych. Ratusz wybrał wykonawcę tej inwestycji. Nową dwupasmówką mamy pojechać wiosną 2019 roku.


Nowa droga pobiegnie śladem ulicy Wyścigowej i przepustem nad torami prowadzącymi do Elektrociepłowni Wrotków. Nowe wloty pojawią się na skrzyżowaniach z ulicami: Inżynierską i Smoluchowskiego. Przy okazji teren zostanie uzbrojony w kanalizację wodociągową i sanitarną. Roboty wykona firma Skanska, która wyceniła zadanie na nieco ponad 46,9 mln zł.
Poza budową kluczowej dla rejonu Dziesiątej dwupasmówki w planach jest też przebudowa fragmentów ulic Smoluchowskiego, Nowy Świat, Wojennej, Żeromskiego i Dunikowskiego. Na skrzyżowaniach Wrotkowska-Inżynierska, Smoluchowskiego-Wrotkowska i Dunikowskiego-Wojenna zostaną zamontowane nowe sygnalizacje świetlne. Dla bezpieczeństwa pieszych na wszystkich przejściach przewidziano tzw. azyle.
Pozostały jedynie ostatnie formalności przed podpisaniem umowy. – Nastąpi to po zakończeniu kontroli, którą niebawem rozpocznie Urząd Zamówień Publicznych – zastrzega Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.
Miasto zaoszczędzi na tej inwestycji, gdyż wstępnie zarezerwowało na to zadanie 57 mln zł. Zbudowanie dwupasmówki Skanska zadeklarowała do połowy kwietnia 2019 roku.
Inwestycja jest elementem małej obwodnicy miasta. W dzielnicy Dziesiąta pojawi się duża droga, która umożliwi szybkie dotarcie na Czuby, Węglin czy do Zemborzyc. Dziś jedynym połączeniem jest zakorkowana ulica Nowy Świat lub objazd przez Kunickiego i Zemborzycką.
Zadanie jest częścią dużego projektu unijnego, który zakłada również rozbudowę ulicy Abramowickiej (od Sadowej do granic miasta) i skrzyżowania Krochmalnej i Diamentowej w formie estakady. BCH