Ekswicewójt Żółkiewki wiceburmistrzem

2 stycznia burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk powołał na stanowisko swojego zastępcy Wojciecha Kaczmarczyka, przez ostatnie lata wicewójta gminy Żółkiewka.

Wojciech Kaczmarczyk w tym roku skończy 50 lat. Od urodzenia związany jest z Krasnymstawem, gdzie ukończył Technikum Mechaniczne. Jest absolwentem Wydziału Budownictwa Politechniki Lubelskiej. – Pan Wojciech posiada 22-letnie doświadczenie samorządowe oraz bardzo dobrą wiedzę dotyczącą funkcjonowania urzędu miasta Krasnystaw – podkreśla Agnieszka Sadowska, specjalistka ds. promocji urzędu miasta Krasnystaw.

– Tutaj w 1996 roku rozpoczął swoją ścieżkę kariery samorządowej od stanowiska młodszego referenta do funkcji kierownika wydziału inwestycyjnego – dodaje. Kierownikiem w magistracie Kaczmarczyk był do 2008 roku, gdy Jacek Lis, wójt Żółkiewki, powołał go na swojego zastępcę.

– Jako pracownik gminy zajmował się m.in. koordynacją i nadzorem nad prowadzeniem zadań inwestycyjnych, a także opracowywaniem wniosków dotyczących pozyskiwania środków finansowych z funduszy pomocowych strukturalnych oraz innych. Po dziesięciu latach pracy w Żółkiewce skorzystał z propozycji objęcia funkcji zastępcy burmistrza Krasnegostawu – informuje Sadowska.

Na razie nie wiadomo, kto będzie nowym zastępcą wójta Lisa. Gmina nie odpowiedziała na przesłane przez nas zapytania. Nieoficjalnie mówi się, że Kaczmarczyka zastąpi w Żółkiewce Marcin Zając, były członek zarządu powiatu krasnostawskiego, a obecnie radny powiatu. (kg)