Elegancja w każdym wieku

Już w sobotę, 13 października, kolejna edycja dedykowanej seniorom akcji „Odczaruj Jesień Życia”.


W programie po raz piąty znalazł się pokaz mody dla seniorów. W Galerii Olimp przy al. Spółdzielczości Pracy 32 (hol główny na parterze), w godzinach 13.00-16.00 najnowsze jesienne trendy zaprezentują wcielający się w rolę modeli i modelek seniorzy i seniorki. Przygotowano pokaz odzieży sportowej, mody biznesowej czy eleganckich strojów wizytowych.

Do dyspozycji wszystkich przybyłych gości będzie również Miasteczko dla Seniorów. To okazja do skorzystania z porad kosmetyczki, fryzjera, stylisty, wizażysty i dietetyka, wykonania prostych badań medycznych czy uzyskania porad z dziedziny profilaktyki onkologicznej.

Stoiska przygotowały również m.in. Lubelskie Centrum Aktywności Obywatelskiej czy Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lublinie. Na miejscu seniorzy znajdą wszelkie niezbędne informacje dotyczące dedykowanych im miejskich programów. Wstęp jest bezpłatny. To kolejna inicjatywa dedykowana najstarszym mieszkańcom naszego miasta. W tym roku za działania im poświęcone Lublin otrzymał tytuł „Gminy przyjaznej seniorom” w konkursie ogłoszonym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie. (EM.K.)