Elżbieta Teleżnikow w pamięci chełmian

W wieku 71 lat zmarła Elżbieta Teleżnikow, znana społeczniczka, chełmska radna, osoba całym sercem zaangażowana w problemy chełmian. W ostatnim pożegnaniu towarzyszyli jej rodzina, przyjaciele, samorządowcy, liczne grono mieszkańców Dyrekcji Górnej.

2 lutego br. Chełm stracił niezwykłego mieszkańca. Informację o śmierci Elżbiety Teleżnikow chełmianie przekazywali sobie z ogromnym żalem. Bo była to osoba, która starała się rozwiązywać problemy społeczne, wspierała akcje charytatywne. Mieszkała na osiedlu Dyrekcja Górna i przez dwie kadencje była przewodniczącą tamtejszej rady osiedla. Każdy, kto ją zna, wie, z jakim zaangażowaniem działała, zabiegając o rozwój swojego osiedla i poprawę warunków życia jego mieszkańców. W latach 2010-2014 była radną Rady Miasta Chełm.

– Była blisko ludzi i nie przechodziła obojętnie wobec ich problemów. Poruszała je jako radna chełmska i przewodnicząca rady osiedla – mówi Zygmunt Gardziński, były przewodniczący Rady Miasta Chełm.

Pogrzeb E. Teleżnikow odbył się 6 lutego. Pochowano ją na cmentarzu przy ul. Lwowskiej. W ostatniej drodze chełmskiej społeczniczce towarzyszyła rodzina, przyjaciele, samorządowcy i wielu chełmian. (mo)