Emocji nie zabrakło

Przez dwa weekendowe dni w Lublinie, po raz pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej, odbywały się zawody wpisane do kalendarza imprez Pucharu Świata FMB World Tour Silver Event!

 
Podczas dwudniowej imprezy emocje sportowe można było odnaleźć w Lublinie w strefie rowerowej, deskorolkowej, Parkour&Freerun, Bike Polo oraz miasteczku festiwalowym na błoniach pod Zamkiem.
W tym roku w ramach strefy rowerowej zorganizowane zostały zawody Freeride Mountain Bike World Tour. Rywalizacja toczyła się na profesjonalnie przygotowanym torze rowerowym usypanym wzdłuż placu Zamkowego, umożliwiającym stworzenie nie tylko niezwykle wymagających przeszkód, ale również zapewniającym bliski kontakt zawodników z publicznością. W imprezie wystartowali reprezentanci 12 krajów z 4 kontynentów (Azja, Europa, Ameryka Północna i Ameryka Południowa)!
Strefa Parkour&Freerun usytuowana była na Placu Po Farze, a udział w zawodach wzięło blisko 80 zawodników z całej Polski, w tym najsilniejsze ekipy z Warszawy, Białegostoku, Gdańska i Krakowa.
W ramach strefy deskorlkowej, w niedzielę na placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur. W specjalnie przygotowanym skateparku ogromne emocje zapewnił występ najlepszych polskich teamów (m.in. Sianokosy z Łodzi, Semper z Trójmiasta, Alkomatrs z Zielonej Góry oraz Skatepakt z Warszawy). Nie zabrakło również międzynarodowych zespołów, w tym: Picnic Skateshop z Czech, Sasko ze Słowacji, Criminal z Węgier oraz Mob Skateboards z Niemiec. BAS