Fabryka zwierzęcej karmy stanie przy Zimnej?

Firma PetRepublic sp. z o.o. wystąpiła do lubelskiego Ratusza o wydanie decyzji środowiskowej dla budowy fabryki karmy mokrej dla psów i kotów przy ul. Zimnej 2. Na początku roku spółka zrezygnowała z lokalizacji swojej inwestycji w podlubelskich Niemcach, gdzie przeciwko niej mocno protestowali mieszkańcy.


Aktualnie postępowanie administracyjne wszczęte przez lubelski magistrat zostało zawieszone do czasu uzupełnienia przez wnioskodawcę raportu oddziaływania na środowisko. Inwestor, firma PetRepublic, starała się wcześniej o podobną decyzję w miejscowości Niemce koło Lubartowa. Tam jednak urzędnicy odmówili jej wydania. Stało się tak po protestach grupy mieszkańców, których nie przekonały zapewnienia inwestora, że fabryka będzie ekologiczna i neutralna dla otoczenia, da zatrudnienie miejscowym i będzie wspierała finansowo lokalne inicjatywy.

– Planowane przedsięwzięcie polega na budowie zakładu produkcji karmy mokrej dla zwierząt towarzyszących na części działki położonej na terenie Zakładów Drobiarsko-Mięsnych SuperDrob S.A. przy ul. Zimnej (PetRepublic jest powiązana z SuperDrob – przyp. aut.). Inwestor planuje wybudować budynek magazynowo-produkcyjny wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i komunikacyjną – informuje Izolda Boguta z Urzędu Miasta Lublin. Całkowita powierzchnia przedsięwzięcia to 32 612 m2, z czego: powierzchnia zabudowy zajęłaby 12 000 m2, teren utwardzony 11 782 m2, a powierzchnia zielona 8 830 m2.

Powierzchnia użytkowa parkingów wraz z towarzyszącą im infrastrukturą będzie wynosiła zaś 2220 mkw. Dojazd na teren analizowanego przedsięwzięcia będzie odbywał się dwoma wjazdami zlokalizowanymi od strony północnej. Zgodnie z zapewnieniami urzędników przed wydaniem decyzji oddziaływanie inwestycji na środowisko będzie szczegółowo przeanalizowane w raporcie o oddziaływaniu na środowisko, który obejmować będzie również kwestie ewentualnych uciążliwości dla mieszkańców.

Inwestor deklaruje zatrudnienie docelowo 200 osób. Przewidywana zdolność produkcyjna planowanego zakładu to około 83 tys. ton karmy rocznie, pakowanej w puszki i saszetki. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here