Fajdek najlepszy, żużlowcy najpopularniejsi

Paweł Fajdek z Agrosu Zamość, który w 2019 r. po raz czwarty z rzędu wywalczył tytuł mistrza świata w rzucie młotem, wygrał XV Plebiscyt Sportowiec Roku Województwa Lubelskiego, organizowany przez redakcję „Dziennika Wschodniego”. Drugie miejsce w głosowaniu plebiscytowej kapituły zajęła Aleksandra Mirosław z KW Kotłownia, ubiegłoroczna mistrzyni globu we wspinaczce sportowej na czas. Najpopularniejszymi sportowcami w głosowaniu czytelników zostali żużlowcy Speed Car Motoru – Mikkel Michelsen wśród seniorów i Wiktor Trofimow wśród juniorów.


Plebiscyt po raz kolejny zdominowali sportowcy z Lublina. W „10” wybranej przez kapitułę, której przewodził redaktor naczelny „Dziennika Wschodniego” Krzysztof Wiejak, znalazło się pięcioro reprezentantów lubelskich klubów, w „10” seniorów wybranych przez kibiców aż siedmiu, a w zestawieniu juniorów czworo.

Lublinianie wygrali też kategorię Drużyna roku (Speed Car Motor) oraz Trener roku (Maciej Kuciapa i Jacek Ziółkowski, szkoleniowcy Speed Car Motoru). BAS

Wyniki plebiscytu sportowiec roku województwa lubelskiego 2019

Głosowanie kapituły

Najlepszy sportowiec

1. Paweł Fajdek (Agros Zamość, lekka atletyka)
2. Aleksandra Mirosław (KW Kotłownia, wspinaczka sportowa)
3. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin, żużel)
4. Ewelina Kamczyk (Górnik Łęczna, piłka nożna)
5. Weronika Gawlik (MKS Perła Lublin, piłka ręczna)
6. Kinga Wojtasik (AZS UMCS TPS Lublin, siatkówka plażowa)
7. Karolina Kołeczek (AZS UMCS Lublin, lekka atletyka)
8. Monika Skinder (MULKS Tomaszów Lub., narciarstwo klasyczne)
9. Michał Oleksiejczuk (MMA)
10. Katarzyna Krawczyk (Cement-Gryf Chełm, zapasy)

Drużyna roku

1. Speed Car Motor Lublin (żużel)
2. Górnik Łęczna (piłka nożna kobiet)
3. MKS Perła Lublin (piłka ręczna kobiet)

Trener roku

1. Maciej Kuciapa i Jacek Ziółkowski (Speed Car Motor Lublin, żużel)
2. David Dedek (Start Lublin, koszykówka)
3. Piotr Mazurkiewicz (Górnik Łęczna, piłka nożna kobiet).

Głosowanie czytelników

Najpopularniejszy sportowiec senior

1. Mikkel Michelsen (Speed Car Motor Lublin, żużel)
2. Krystian Puton (Wisła Puławy, piłka nożna)
3. Marcin Michota (Motor Lublin, piłka nożna)
4. Paweł Rusin (LUK Politechnika Lublin, siatkówka)
5. Filip Maciejuk (Pogoń Puławy/Leopard Pro Cycling, kolarstwo)
6. Marcin Polak i Michał Ładosz (KKT Hetman Lublin, kolarstwo tandemowe)
7. Aleksandra Mirosław (KW Kotłownia Lublin, wspinaczka sportowa)
8. Dawid Lampart (Speed Car Motor Lublin, żużel)
9. Michał Szyba (Azoty Puławy, piłka ręczna)
10. Grigorij Łaguta (Speed Car Motor Lublin, żużel).

Najpopularniejszy junior

1. Wiktor Trofimow (Speed Car Motor Lublin, żużel)
2. Olaf Olek (KM Cross Lublin)
3. Patryk Rojek (Górnik Łęczna, piłka nożna)
4. Mateusz Ozimek (Avia Świdnik, piłka nożna)
5. Laura Bernat (Olimpia Lublin, pływanie)
6. Bruno Wacławek (Hetman Zamość/Termalica Bruk-Bet Nieciecza, piłka nożna)
7. Łukasz Najda (Lewart Lubartów, piłka nożna)
8. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin, żużel)
9. Urszula Piotrowska (Cement-Gryf Chełm, zapasy)
10. Przemysław Skałecki (Wisła Puławy, piłka nożna)