Fajsławice uczciły rocznicę

Gmina Fajsławice godnie uczciła 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W kościele parafialnym p.w. Św. Jana Nepomucena w Fajsławicach została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny, a także strażaków, których święto przypada na 4 maja – dzień ich patrona św. Floriana.

Po mszy jej uczestnicy przeszli w uroczystym pochodzie na Stary Cmentarz, gdzie pod Pomnikiem Powstańców Styczniowych złożono wieniec i zapalono znicze. Wójt gminy Fajsławice Janusz Pędzisz złożył podziękowania wszystkim uczestnikom uroczystości za ich liczną obecność, patriotyczną postawę i pamięć dla ważnych dla naszego narodu historycznych wydarzeń.

Tego dnia swoją uroczystość obchodzili wszyscy strażacy. Druhowie z gminnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Fajsławice świętowali w remizie OSP w Woli Idzikowskiej. Była to doskonała okazja do złożenia wyrazów uznania, szacunku i ogromnej wdzięczności za codzienną służbę druhów i ich poświęcenie w wykonywaniu tej niebezpiecznej pracy.

Wójt Pędzisz podziękował serdecznie wszystkim strażakom również za ich nieocenione zaangażowanie i wsparcie w organizację pomocy uchodźcom z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie na terenie gminy Fajsławice, uciekając przed wojną. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here