Fałszywa policjantka w kajdankach

Lubelscy policjanci zatrzymali 25-letnią mieszkankę gminy Niemce, podejrzaną o udział w wyłudzeniu od starszych osób około 180 tys. zł.


Funkcjonariusze udowodnili jej udział w pięciu oszustwach. Pokrzywdzeni uwierzyli w historię o wypadku osoby najbliższej i stracili łącznie blisko 180 tys. złotych – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie. – Rozpracowaniem tych przestępstw zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. Funkcjonariusze, bardzo dokładnie przeanalizowali zgromadzone w sprawie materiały. To pozwoliło ustalić osobę odbierającą pieniądze od starszych osób jako rzekoma policjantka. Zatrzymano 25-letnią mieszkankę gminy Niemce. Przy kobiecie odnaleziono 20 tys. złotych, które zostały zabezpieczone na poczet przyszłej kary. Zatrzymana twierdziła, że nie wiedziała, iż bierze udział w oszustwach – dodaje kom. Gołębiowski.

Mechanizm oszustw był znany. Do pokrzywdzonych osób zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant. Fałszywy funkcjonariusz twierdził, że ich bliscy spowodowali wypadek i aby nie trafili do aresztu potrzebne są pieniądze. Niestety, ofiary uwierzyły w słowa oszustów i przekazywały zgłaszającym się do nich osobom, podającym się za przedstawicieli policji, gotówkę. Były przekonane, że pieniądze pozwolą wydobyć się z tarapatów członkowi ich rodziny. Łącznie straciły blisko 180 tys. złotych.

25-latka musi liczyć się z zarzutami udziału w oszustwie. Sprawa jest rozwojowa. Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia. LT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here