Fanatyk na celowniku fundacji

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych interweniuje w sprawie chełmskiego homofoba. Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, nawoływaniu do nienawiści i sianiu zgorszenia przez mieszkańca os. Działki skierowali do miejskiej komendy.

Zdjęcia i zgłoszenie, jak mówią, dostali od jednej z mieszkanek Chełma. Kobieta szła ul. Hrubieszowską z dzieckiem i przeżyła szok, widząc tablice ustawione na jednej z posesji przy ulicy. Nie wiedziała, co ma odpowiedzieć dziecku na pytanie, co to wszystko oznacza.

Obok tablicy z logiem Radia Maryja są budzące skrajne emocje, a wręcz odrazę i obawę, transparenty z hasłami: GENDER – IDEOLOGIĄ ZACHODNICH „MIĘCZAKÓW” ALE NIE DLA „TWARDZIELI” – POLAKÓW, HOMO – ZWIĄZKI DO LECZENIA. Do tego Śmiercionośny program ideologii gender, którego celem – zdaniem mieszkańca tej posesji, przedstawiającego siebie jako Polaka i katolika – ma być m.in. niszczenie ludzkich istot poprzez antykoncepcję, eksperymenty seksualne na dzieciach od 4 roku życia, ordynarne, bezwzględne narzucanie społeczeństwu związków chorych z natury: homoseksualnych, biseksualnych, kazirodczych, pedofilskich, zoofilskich.

Zdaniem członków fundacji, Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, to nic innego jak nawoływanie do nienawiści w przestrzeni publicznej. – Czym ta retoryka różni się od haseł nazistowskiej propagandy? Naziści stosowali tę samą metodę dehumanizacji grup społecznych z powodu ich pochodzenia czy orientacji seksualnej – komentują sprawę w mediach społecznościowych.

W piątek (29 maja) skierowali pismo do Komendy Miejskiej Policji w Chełmie, dołączając do zawiadomienia o przestępstwie materiał dowodowy w postaci otrzymanych zdjęć oraz powołując się na konkretne paragrafy kodeksu. Czy policja pod nadzorem prokuratury podejmie jakiekolwiek czynności w tej sprawie? To się okaże wkrótce. Do tematu wrócimy. (pc, fot. OMZRiK)