Fatalna inwestycja

Ponad 60 tysięcy złotych stracił starszy mieszkaniec Chełma na internetowej inwestycji w kryptowalutę. Za namową obcej osoby sam wykonał przelew na nieznany rachunek. Był przekonany, że opłaca podatek od zysku.

– Do chełmianina zadzwonił mężczyzna podający się pracownika spółki zajmującej się obsługą inwestycji w kryptowalutę. Pod jego namową pokrzywdzony zrealizował przelew na ponad 60 tysięcy złotych na wskazane przez rozmówcę konto. Był przekonany, że jest to kwota podatku, którą musi najpierw uiścić, aby otrzymać wypłatę należnego zysku. Jednak, gdy po dokonaniu tej transakcji nie nastąpił wpływ na jego rachunek, zorientował się, że został oszukany – relacjonuje komisarz Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Policja apeluje o zdrowy rozsądek – zwłaszcza w sytuacjach, gdy nieznajoma osoba nakłania nas do wykonania transakcji, podania danych z karty debetowej czy zainstalowania na telefonie aplikacji do obsługi zdalnego pulpitu. – Przede wszystkim nie działajmy pochopnie. Chrońmy też swoje dane osobowe i nie przekazujmy ich nieznajomym. Pamiętajmy, że pomysłowość oszustów jest nieograniczona. Stosują przeróżne metody, chcąc wyłudzić od nas pieniądze – przestrzega kom. Czyż. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here