Fatalnie do przerwy

W meczu z węgierskim Falco Szombathely najwięcej punktów dla Pszczółki Startu Lublin (13) zdobył Łotysz Martins Laksa. Punkt mniej zapisał na swoim koncie Holender Yannick Frankee. Z powodu kontuzji w meczu w lubelskiej drużynie nie zagrał Amerykanin Sherron Dorsey-Walker

W przedostatnim meczu fazy grupowej koszykarskiej Ligi Mistrzów koszykarze Pszczółki Startu Lublin przegrali w hali Globus z węgierskim Falco Szombathely aż 59:83. To piąta porażka „czerwono-czarnych” debiutujących w tych elitarnych rozgrywkach. Lubelski zespół, podobnie jak dwie inne ekipy spośród 32 drużyn, cypryjski Keravnos w grupie B oraz włoska Fortitudo Bologna w gr. F, nie wygrał jeszcze spotkania!

O wysokiej porażce podopiecznych trenera Davida Dedka zadecydowała fatalna postawa w pierwszej części meczu i tragiczna skuteczność rzutowa. W pierwszej kwarcie lublinianie zdobyli zaledwie 7 punktów, a w drugiej 11 (w tym aż cztery w samej końcówce), trafiając zaledwie sześć rzutów z gry na 33 oddane!

Po przerwie gospodarze zagrali o wiele lepiej, ba wygrali nawet obie kwarty. Niestety, niewiele odrobili strat i ostatecznie ulegli rywalom 59:83.

W całym spotkaniu startowcy trafili 22 z 62 rzutów z gry (35,5%), w tym za dwa – 16 z 34 (47,1%) oraz za trzy – 6 z 28 (21,4%), a także 9 z 11 wykonywanych wolnych (81,8%).

Pszczółka zdecydowanie przegrała z węgierskim zespołem grę na tablicach – 29:44!

Przed Pszczółką Start ostatnie spotkanie w ramach fazy grupowej Basketball Champions League. Już 19 stycznia podopieczni trenera Davida Dedka zmierzą się na wyjeździe z drużyną Casademont Saragossa, z którą w październikowym meczu w hali Globus przegrali zaledwie różnicą punktu – 86:85, po rzucie rywali równo z końcową syreną. W rewanżu o tak dobry rezultat będzie jednak ciężko, ale póki piłka w grze wszystko jest możliwe.

Pszczółka Start Lublin – Falco Szombathely 59:83 (7:17, 11:29, 17:15, 24:22)

Pszczółka Start: Laksa 13 (1×3), Franke 12 (2×3), Borowski 9 (1×3), Szymański 8 (7 zb.), Łączyński 6 (1×3), Dziemba 5, Jeszke 4 (1×3), Pelczar 2, Pszczoła.

Falco: Varadi 19 (3×3, 8 zb.), Barac 14 (1×3), Bruinsma (2×3), Lake 12 (8 zb.), Perl 11 (1×3), Benke 8 (2×3), Searcy 7, Kovacs, Doktor, Dancsecs.

Basketball Champions League

Grupa D
1. Casademont Saragossa 5 9 433-422
2. Niżny Nowogród 5 8 423-395
3. Falco Szombathely 5 8 425-398
4. Pszczółka Start 5 5 350-416
W ostatniej kolejce – 19 stycznia: Casademont – Pszczółka Start (20:00), Niżny Nowogród – Falco Szombathely (17:00).