Faworytem Wysocki…

Najprawdopodobniej jeszcze w kwietniu br. poznamy nazwisko nowego prezesa Chełmskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Jednym z kandydatów jest były dyrektor nieistniejącego już Kredyt Banku, a w ostatnich latach prezes zarządu lubelskiej fabryki cukierków „Pszczółka”, Piotr Wysocki.

Zgodnie z koalicyjnymi ustaleniami, między Agatą Fisz a Polskim Stronnictwem Ludowym, kandydat na stanowisko prezesa Chełmskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego ma wywodzić się z grona ludowców. Po nagłej śmierci Adama Mazurka, który przez dwa lata zarządzał ChTBS, rada nadzorcza spółki jeszcze w kwietniu ma powołać nowego prezesa. Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, najpoważniejszym kandydatem jest Piotr Wysocki, wieloletni były dyrektor nieistniejącego już chełmskiego oddziału Kredyt Banku. W ostatnich latach Wysocki pełnił też funkcję prezesa lubelskiej fabryki cukierków „Pszczółka”. Od niespełna roku pracuje w Wojewódzkim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Lublinie jako specjalista ds. ekonomiczno-finansowych.
Piotr Wysocki jest związany z Polskim Stronnictwem Ludowym od wielu lat. Z list ludowców kandydował do sejmu i sejmiku województwa lubelskiego, ale nigdy mandatu nie zdobył. (ptr)