Faza play-off niemal już pewna

Ważne zwycięstwo w meczu 21. kolejki I ligi w Głogowie z Chrobrym odnieśli siatkarze LUK Politechniki Lublin. Dzięki wygranej w czterech setach podopieczni trenera Macieja Kołodziejczyka dopisali do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Akademicy mają już 40 pkt. i choć do zakończenia rundy zasadniczej zostało jeszcze pięć kolejek, mogą już myśleć o fazie play-off.

Lubelski zespół był zdecydowanym faworytem w starciu z Chrobrym. Lublinianie, którzy wreszcie przed tygodniem przerwali tegoroczną serię porażek, wracając do walki o ligowe podium, mecz z rywalami zajmującymi w ligowej tabeli przedostatnie miejsce rozpoczęli od wygranej w pierwszej partii na przewagi (26:24).

W drugim secie, po świetnej końcówce w wykonaniu Jędrzeja Gossa, nasi akademicy pokonali miejscowych 25:22. Gdy w trzeciej partii LUK Politechnika wygrywała już 19:15 wydawało się, że za chwilę mecz dobiegnie końca. Gospodarzom udało się jednak nie tylko dogonić lublinian, ale w emocjonującej końcówce seta rozstrzygnąć na swoją korzyść (28:26).

– Trochę się obawiałem czwartej partii, bo chwilę wcześniej rywale dosłownie wyszarpali nam z rąk wygraną w meczu. Mój zespół pokazał jednak charakter oraz dojrzałość i jak najbardziej zasłużenie zwyciężył w kolejnym secie i całym spotkaniu – mówi Maciej Kołodziejczyk, trener LUK Politechniki.

Dzięki wygranej w Głogowie lubelski zespół ma już 40 punktów i umocnił swoje miejsce w ligowej czołówce.

– To zwycięstwo praktycznie zapewnia nam już udział w fazie play-off. To co ugramy w pozostałych meczach, będzie warunkowało nasze miejsce przed kolejnym etapem rozgrywek. Wiadomo, im wyższa lokata tym teoretycznie przeciwnik powinien być łatwiejszy – dodaje trener Kołodziejczyk.

W kolejnym meczu siatkarze LUK Politechniki zmierzą się w najbliższą sobotę (15 lutego) w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich z AZS AGH Kraków, drużyną walczącą o miejsce w czołowej ósemce rozgrywek. Początek spotkania o godz. 18. BAS

Chrobry Głogów – LUK Politechnika Lublin 1:3 (24:26, 22:25, 28:26, 20:25)

Chrobry: Janeczek (18), Szwed (14), Lesiuk (2), Antosik (1), Kokociński, Węgrzyn (6), Januszewski (libero) oraz Kucharski (8), Brzeziński (1), Jurkojć, Bobrowski (11), Nowak
LUK Politechnika Lublin: Wierzbicki (26), Rusin (23), Stolc (14), Sterna (6), Szaniawski (7), Zrajkowski (3), Takahashi (libero) oraz Goss (1), Pałka.