Felin się doczekał

Rozbudowa zakłada powstanie nowej części budynku o takiej samej wysokości, gabarytach i wyglądzie jak obiekt istniejący

W ubiegłą środę miasto rozstrzygnęło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie. Wygrała najtańsza, opiewająca na 17,9 mln zł, oferta firmy Budimex S.A., a to oznacza, że miasto zaoszczędzi blisko 6,7 mln zł. Inwestycja ma być gotowa w listopadzie 2022 roku.


– Rozstrzygnięcie przetargu i wybór wykonawcy otwiera nam drogę do realizacji potrzebnej miejskiej inwestycji oświatowej, szczególnie ważnej dla mieszkańców dzielnicy Felin. W tegorocznym budżecie miasta na rozbudowę szkoły na Felinie przeznaczyliśmy 12 mln złotych. Środki te pozwolą na powstanie nowoczesnej placówki, a tym samym poprawią warunki kształcenia uczniów. Przed nami również rozpoczęcie kolejnego ważnego zadania – rozbudowy segmentu przedszkolnego w Zespole Szkół nr 12 na Sławinie. Na potrzeby tej inwestycji skompletowaliśmy już dokumentację i przed nami ogłoszenie przetargu. Nowoczesne, przestronne i bezpieczne szkoły w dzielnicach Lublina to realizacja moich obietnic wyborczych – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Inwestycja w SP nr 52, której oczekiwano na Felinie od lat, zakłada budowę nowej „części dydaktycznej” w kształcie litery „L” po północno-zachodniej stronie istniejącego budynku szkoły. Nowo wybudowana część będzie połączona z istniejącą. – Segment będzie miał dwie kondygnacje, w których znajdzie się 16 klasopracowni wraz z zapleczami, część administracyjna, pomieszczenia socjalne oraz ogólnego przeznaczenia, sala do gimnastyki korekcyjnej oraz aula dla 300 osób.

Segment dydaktyczny będzie dodatkowo podpiwniczony. Tam znajdą się szatnie i pomieszczenia techniczne. W nowej części szkoły znajdzie się miejsce dla 500 dzieci – wylicza Monika Głazik z biura prasowego lubelskiego ratusza. – Nowy obiekt będzie dopasowany nie tylko wysokością, ilością kondygnacji i wyglądem elewacji do istniejącej szkoły, ale także kolorystyką i kształtem dachu, by docelowo stanowił on zwarty kompleks – dodaje.

W ramach przedsięwzięcia powstanie też „część żywieniowa” o powierzchni ponad 550 metrów kwadratowych z kuchnią i stołówką dla 184 uczniów. Będzie tam można przygotować nawet 1500 posiłków dziennie. Do przetargu na opracowanie projektu i wykonanie tych prac (postępowanie prowadzone było w formule „zaprojektuj i wybuduj”) stanęło aż siedem firm. Wybranie najtańszej oferty Budimexu oznacza, że miasto zaoszczędzi ok. 6,7 mln zł. Umowa z wykonawcą została podpisana w ubiegły czwartek. opr. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here