Ferie w… garnku

Nie macie co zrobić z dziećmi podczas zbliżających się ferii zimowych? Nie chcecie, by wasze pociechy spędzały wolny czas przed komputerem lub telewizorem? Zapiszcie je na zajęcia kulinarne dla Młodych Kucharzy. Tego w Chełmie jeszcze nie było!

Jak co roku, w ferie rodzice zastanawiają się nad organizacją wolnego czasu dla swoich dzieci. Naprzeciw wychodzi nowo powstała Akademia Kreatywności, która dla dzieci i młodzieży proponuje zajęcia kulinarne.
– Zabawa w Młodego Kucharza to ogólnorozwojowe warsztaty, na których dzieci i młodzież mogą nauczyć się gotować proste, a przy tym smaczne i zdrowe dania – mówi Eliza Stępień, dietetyk, pasjonat dobrego jedzenia i zwolennik świeżych regionalnych produktów. – Spotkania z dziećmi i młodzieżą opierają się na wieloletniej wiedzy i doświadczeniu. Korzystam z lokalnych produktów, prostych przepisów, aby każdy mógł znaleźć dla siebie coś smacznego – podkreśla właścicielka Akademii Kreatywności, która poprowadzi zajęcia kulinarne podczas ferii.
Prawidłowe żywienie to baza do wychowania zdrowego, wesołego i szczęśliwego dziecka. Z uwagi na obecne realia pracy i szalone tempo życia rodzice nie mają możliwości na samodzielną edukację swoich pociech. – Korzystamy z szybkich rozwiązań w kuchni, które nie zawsze gwarantują prawidłowe komponowanie dobrze zbilansowanych posiłków – mówi Eliza Stępień. – Często po prostu brakuje wiedzy, a nie każdy też musi być wirtuozem w kuchni. Warsztaty kulinarne, które będą organizowane cyklicznie i opierały się na różnych kuchniach świata, zapewnią edukację na wymaganym poziomie. Będzie to nauka przez zabawę. Cel jest jeden – edukować najmłodszych jak zdrowo jeść, żeby uniknąć w przyszłości wielu niebezpiecznych chorób. Edukacja dzieci i młodzieży to nasz wspólny obowiązek – dodaje.
„Akademia Kreatywności” na ferie zimowe zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia kulinarne. – Planuję skompletować cztery 10-osobowe grupy, w wieku 8-11 lat i 12-16 lat. Z takimi małymi grupami pracuje się najlepiej. W pierwszym tygodniu ferii, a więc od poniedziałku 29 stycznia do piątku 2 lutego będą szkoliły się dwie grupy, w drugim tygodniu, od 5 do 9 lutego dwie kolejne – wyjaśnia E. Stępień. – Najmłodsze dzieci zapraszam od 9.30 do 12.00, nieco starsze i młodzież od 12.30 do 15.00.
Zajęcia odbędą się w sali szkoleniowej pawilonu sportowego na stadionie miejskim w Chełmie, przy ul. I Pułku Szwoleżerów 15a. „Akademia Kreatywności” zapewnia moc atrakcji. Każdego dnia dzieci nauczą się czegoś nowego. Samodzielnie przygotują dania według otrzymanych receptur, pozyskają wiedzę jak szukać produktów dobrej jakości, co powinny jeść, a czego unikać.
– W każdych zajęciach weźmie udział nasz gość specjalny, młody, chełmski talent kulinarny, mający już osiągnięcia na arenie krajowej, chętny wspierać naszych adeptów w pierwszych sukcesach edukacji kulinarnej – podkreśla Eliza Stępień.
Pierwszego dnia zajęć ich uczestnicy przygotują francuskie naleśniki z prażonymi jabłkami, bitą śmietaną i czekoladą. Dzieci samodzielnie przygotują ciasto naleśnikowe i wszystkie dodatki. Na drugi dzień właścicielka Akademii Kreatywności zaplanowała tartaletki na słono, a do tego pyszne zdrowe koktajle, soki ze świeżych owoców i smothies. Trzeci dzień upłynie pod znakiem makaronów z włoskim sosem pomidorowym, bazylią i bursztynem. Oczywiście makaron dzieci przygotują samodzielnie. Czwartego dnia zrobią babeczki czekoladową ze śmietanką i mascarpone. Na piąty, finałowy dzień – smaczny dorsz z warzywami oraz z… zaskakującym składnikiem.
– W trakcie zajęć wykorzystamy świeże lokalne produkty, nowoczesny sprzęt gastronomiczny – zapewnia Eliza Stępień. – Dzieci otrzymają przepisy, fartuszki ochronne w trakcie zajęć, gorące napoje, wodę. Mile widziani będą rodzice, ale już po zakończonej części kulinarnej, aby wspólnie z dziećmi cieszyć się ich wspaniałą pracą.
Cena za tygodniowy udział w zajęciach to 200,00 zł od osoby. Szczegóły i zapisy pod numerem telefonu 606 530 940, a także na Facebooku – Akademia Kreatywności. – Pamiętajmy, że czasem niewielka inwestycja daje duże korzyści – zaznacza Eliza Stępień.
Akademia Kreatywności w swojej ofercie daje też możliwość przygotowania dla dzieci atrakcji podczas urodzinowego przyjęcia. – Zapewniamy kulinarne zabawy dla zaproszonych gości. Dzieci z pewnością świetnie zagospodarują wspólny czas przy robieniu sałatek, koreczków czy smacznych deserów. Pamiątką będą zdjęcia i niezapomniane wspomnienia – twierdzi właścicielka Akademii.
Akademia Kreatywności swoją ofertę kieruje również do szkół, firm i osób prywatnych. – Edukacja o zdrowym żywieniu, przygotowanie szkoleń i eventów integracyjnych z gotowaniem w tle to odskocznia od tradycyjnych form spędzania czasu w gronie pracowników – przekonuje Eliza Stępień. – Dodatkowo proponujemy wynajem zastawy stołowej, drobnego sprzętu kuchennego, fontanny czekoladowej czy granitora np. na studniówki, urodziny, komunie i inne imprezy okolicznościowe. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty – dodaje.(s)