Ferie w siodle

Wraz z początkiem ferii zimowych (29 stycznia) swoje wrota otworzy Stadnina Koni z Białce. Przez dwa tygodnie dzieci i młodzież z powiatu krasnostawskiego będą mogły uczyć się tu jazdy na koniu i opieki nad tymi cudownymi zwierzętami.

– Naszą ofertę kierujemy zarówno do osób chcących rozpocząć swoją przygodę z końmi, jak i do osób chcących zwiększyć swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej i trenerskiej – mówi Lucjan Cichosz, kierownik Stadniny Koni w Białce. Ze względu na zimową aurę i niskie temperatury zajęcia będą odbywać się w zmodernizowanej krytej ujeżdżalni, w której to w ubiegłym roku stare podłoże zostało zamienione nowoczesnym podłożem kompozytowym. – Nasze działania mają na celu propagowanie jeździectwa, a także wyłowienie talentów jeździeckich, które w najbliższy czasie mogłyby rozpocząć starty w zawodach na poziomie regionalnym i ogólnopolskim – dodaje.
Stadnina Koni w Białce wraz z Ludowym Klubem Sportowym działającym na jej terenie, pragnie kontynuować rywalizację na arenie ogólnopolskiej nawiązując w ten sposób do osiągnięć zawodników z Białki zarówno tych historycznych, jak i tych z ostatnich lat. Informacje dotyczące nauki jazdy konnej można znaleźć na stronach internetowych Stadniny Koni oraz bezpośrednio w biurze Stadniny. – Stadnina Koni zawsze była związana ze sportem i bardzo zależy mi na tym, aby kontynuować tę piękną tradycję. Bardzo liczę na to, iż już w niedługim czasie młodzi zawodnicy reprezentujący Białkę osiągną dobre wyniki na arenie sportowej. W chwili obecnej ukierunkowani jesteśmy na najbardziej widowiskową konkurencję, jaką są skoki przez przeszkody, zawsze związane z Białką rajdy długodystansowe oraz WKKW, w której to konkurencji odnosiliśmy spore sukcesy – mówi Lucjan Cichosz. (kg)