Festyn nad zalewem w Natalinie

11 lipca br. Wójt i Rada Gminy Kamień, a także Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemi Chełmskiej” zorganizowali festyn, podczas którego mieszkańcy gminy Kamień i turyści mogli podziwiać efekty prac zrealizowanych ostatnio nad zalewem w Natalinie.

Była to część projektu pod nazwą „Zagospodarowanie i budowa infrastruktury zlokalizowanej przy istniejących zbiornikach wodnych na terenach gmin: Horodło, Kamień, Wojsławice i Żmudź”. Projekt był możliwy dzięki współpracy Lokalnej Grupy Działania „Ziemi Chełmskiej” z czterema jej partnerskimi gminami: Kamień, Horodło, Wojsławice i Żmudź. Jego liderem jest gmina Kamień, gdzie zagospodarowano otoczenie wokół zbiornika wodnego w Natalinie.

W programie niedzielnej uroczystości otwarcia odnowionego kąpieliska był pokaz ratownictwa wodnego, występy zespołów: „Koral”, „Rosa”, „Histon”, „Mada-Bis”, zabawa taneczna z „Dj Wodzirej Atomic”, konkurs plastyczny „Ja i moja rodzina na wakacjach” oraz gry i zabawy dla dzieci z animatorem. W ramach zrealizowanego przy zalewie w Natalinie projektu zamontowano nowe pomosty rekreacyjne i wędkarskie, altany rekreacyjne z ławkami, paleniskiem, altaną z kominkiem, drewnianą przebieralnią, latarnie solarne, kamery. Zbudowano też parking z kruszywa na 60 samochodów osobowych, w tym 4 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here