Feta przy cmentarzu

W Sawinie zorganizowano oficjalne otwarcie i poświęcenie parkingu przy tamtejszym cmentarzu. – Było więcej ludzi niż jest tam miejsc do parkowania – śmieje się mieszkaniec gminy.

Wstęgę na wyremontowanym parkingu przy cmentarzu w Sawinie przecięli: posłanka Anna Dąbrowska-Banaszek, p.o. kierownika filii lubelskiego urzędu marszałkowskiego w Chełmie Ewelina Dolińska, starosta chełmski Piotr Deniszczuk, radni rady powiatu w Chełmie – Agnieszka Dąbrowska, Stefan Sakowski i Andrzej Zając, wójt gminy Sawin Dariusz Ćwir oraz przewodnicząca rady gminy Sawin Iwona Wołoszkiewicz.

Przybyli także księża, sołtysi i mieszkańcy gminy Sawin, a także gościnie wójt gminy Wierzbica Zdzisława Deniszczuk. – Było więcej ludzi niż jest tam miejsc parkingowych – śmieje się nasz Czytelnik z gminy Sawin. – Oczywiście super, że parking powstał, wszyscy się z tego cieszymy, ale po co robić taką fetę? Niedługo pasy wymalują na drodze i będą wstęgi przecinać – dodaje. – Dlaczego prezydent Duda nie przyjechał? – skomentowała z kolei na Facebooku chełmskiego powiatu pani Dorota.

Po otwarciu parkingu doszło też do uroczystego oddania do użytku Ogrodu Zabaw w Sawinie, zadania zrealizowanego przez Regionalne Towarzystwo Gminy Sawin we współpracy z samorządem gminy. Imprezę uświetnił występ Kapeli Sawińskiej oraz zespołu Jarzębina z Czułczyc. Nie mogło zabraknąć poczęstunku.

Parking ma 32 miejsca postojowe, w tym dwa przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Koszt inwestycji to 99 tys. zł wydane przez powiat i 12 tys. zł na dokumentację projektową, sfinansowane przez gminę Sawin. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here