Figura ukoronowana

Nowa figurka Matki Boskiej przyjechała do Lublina prosto z portugalskiej Fatimy

Kilkuset wiernych uczestniczyło w uroczystości nałożenia korony na nową figurę Matki Boskiej Fatimskiej. Odbyła się ona 13 maja, w rocznicę objawień fatimskich.


Korona jest darem od dzieci komunijnych ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego. Mszę świętą, w trakcie której nastąpiło nałożenie korony, odprawił o. Waldemar Grubka, były proboszcz parafii na Poczekajce, a obecnie wikary warszawskiego klasztoru kapucynów.

Przypomnijmy, że nowa figura Matki Boskiej Fatimskiej dotarła w kwietniu do Lublina z odległej Portugalii. Poprzednia została zniszczona podczas grudniowego nabożeństwa w dzień Niepokalanego Poczęcia Maryi. Wierni czekali, aż wybije południe, żeby odmówić modlitwę „Godzina Łaski”. Gdy dochodziła dwunasta, jedna z kobiet, wstała, i głośno krzyknęła: „Teraz!”, po czym ruszyła w kierunku ołtarza.

– Stanęła na schodach ołtarza, przodem do wiernych i zaczęła śpiewać do mikrofonu pieśni religijne. Potem podbiegła do jednego z braci i wdała się z nim w szarpaninę. Na moment została obezwładniona przez paru kleryków, ale wyrwała się, po czym pchnęła umocowaną przy ołtarzu, gipsową figurę Matki Bożej.

Figura rozbiła się w momencie upadku, tułów został oddzielony od głowy, a z rąk Matki Bożej wypadł różaniec – relacjonowała wówczas pani Iwona, nasza czytelniczka, która była świadkiem zdarzenia. Na miejsce przyjechała policja. Kobieta, która zniszczyła figurę, została odwieziona do szpitala psychiatrycznego przy ulicy Abramowickiej. GR