Filharmonia na święta

Możemy usłyszeć to we własnych fotelach… Najpierw koncert wigilijny, wkrótce potem sylwestrowy – oba mogą pretendować do miana najbardziej prestiżowych wydarzeń sezonu. Na dwie niezwykłe uczty muzyki poważnej zaprasza Filharmonia Lubelska.

Pierwsza z nich już w przeddzień Wigilii świąt Bożego Narodzenia, 23 grudnia, o godz. 12. To koncert pt. „Symfonia Losu” dedykowany medykom w podziękowaniu za determinację i poświęcenie w walce z epidemią, oraz „wszystkim dającym nadzieję” jak głosi afisz.

Wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lubelskiej oraz solista Wojciech Brodowski – skrzypce. Dyryguje Wojciech Rodek. W programie m.in.: Ludwig van Beethoven – V Symfonia c-moll op. 67; Henryk Wieniawski – Polonez koncertowy D-dur op. 4 nr 1. Link do koncertu: https://mega.nz/file/825VwKpZ#Mtga7CGSW5_I7rgvtMqttQybfJa6b-4V0IDK-5WpvfY

Drugi koncert online wybrzmi z sali koncertowej FL w czwartek, 31 grudnia 2020, godz. 12. Będzie to „Wielka Gala Straussowska”, w której Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej poprowadzi tym razem Dawid Jarząb. Wspólnie zapewnią muzyczną podróż do Wiednia z okresu znakomitego rodu Straussów. Nie zabraknie najsłynniejszych w świecie walców jak ten ,,Nad pięknym, modrym Dunajem” oraz ,,Marsza Radetzky’ego”.

W rolę osobliwego konferansjera wydarzenia wcieli się Andrzej Poniedzielski. Jego inteligentny żart, refleksyjna satyra gwarantuje wszystkim doskonałą zabawę. Atrakcją będą również występy tancerzy. Marika Kucza, Natalia Trafankowska, Arkadiusz Gumny i Marcin Rolczyński dadzą wirtuozerski popis par tanecznych w barwnych kreacjach i z bogatą choreografią.

Koncert będzie dostępny na kanale youtube i na stronie facebookowej FL. Szczegóły https://www.filharmonialubelska.pl/pl,0,s257,d893,wielka_gala_straussowska. Marek Rybołowicz