Filmy pod chmurką

W najbliższy weekend (19–20 czerwca) Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin” zaprasza mieszkańców Lublina i regionu na pierwsze w tym roku bezpłatne seanse wakacyjnego kina plenerowego. W „Kinie w bramie”, na podwórzu kamienicy przy ul. Królewskiej 3, będzie można obejrzeć polskie komedie retro oraz współczesne filmy fabularne, głównie o tematyce historycznej i familijnej.


– Cieszymy się, że rzeczywistość po woli wraca do normalności i seanse w plenerze mogą się odbywać, oczywiście przy zachowaniu środków ostrożności – zapraszają organizatorzy szóstej już edycji akcji cieszącej się niezwykle dużą popularnością wśród mieszkańców Lublina.

Na początek, 19 czerwca (piątek) o godzinie 21, będzie można obejrzeć komedię z 1935 roku „ABC miłości”. Dzień później o tej samej porze na ekranie zostanie wyświetlona kolejna komedia – „Był sobie pies” z 2017 roku.

Projekt „Kino w bramie – Królewska 3” finansowany jest ze środków Fundacji PZU. Powstał również przy wsparciu Miasta Lublin w ramach programu Miasto Kultury.

Pokazy będą odbywały się aż do połowy sierpnia. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here