Finał konkursu poezji więziennej

W Areszcie Śledczym i Domu Kultury w Krasnymstawie rozstrzygnięto 24. edycję konkursu poezji więziennej. Imprezę połączono z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się przed budynkiem aresztu, gdzie dokonano odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamiątkowej ufundowanej przez funkcjonariuszy, pracowników i emerytów krasnostawskiej jednostki penitencjarnej w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W dalszej części imprezy funkcjonariusze oraz zaproszeni goście uczestniczyli we mszy świętej odprawionej w intencji ojczyzny. Po nabożeństwie nastąpił uroczysty przemarsz ulicami miasta do Krasnostawskiego Domu Kultury.

Gości powitała dyrektor Aresztu ppłk. Anna Adamska. Janusz Szpak, krasnostawski starosta podziękował za realizacje konkursu i podkreślił, że od tego roku będzie on nosił imię śp. płk Artura Nowosada krasnostawianina, samorządowca, który 18 marca 2015 r. zginął tragicznie w zamachu terrorystycznym, zastrzelony w muzeum Bardo w Tunisie. W części artystycznej wystąpiła młodzież z II LO w Krasnymstawie. (k)