Finał piłkarskiego Totolotek Pucharu Polski na Arenie Lublin?

Lublin chce zorganizować finał piłkarskiego Pucharu Polski. W piątek propozycję Areny Lublin, jako obiektu, na którym mógłby odbyć się mecz o to prestiżowe trofeum zgłosił lubelski MOSiR. To odpowiedź na słowa prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, który oznajmił, że tegoroczny finał pucharowych zmagań będzie rozegrany na mniejszym, kameralnym obiekcie, a nie na Stadionie Narodowym.


– Jesteśmy znakomicie przygotowani do goszczenia takiego meczu na naszym stadionie. Przeszliśmy dwa poważne testy w przygotowaniu dużych imprez piłkarskich na Arenie: młodzieżowe EURO w 2017 roku i ubiegłoroczne mistrzostwa świata do lat 20. Mam nadzieję, że PZPN pozytywnie zareaguje na naszą ofertę i finał Pucharu Polski zaplanowany na drugą połowę lipca odbędzie się w Lublinie – Krzysztof Żuk, prezydent Lublina napisał na swoim profilu na Facebooku i zamieścił skan wysłanego w piątek pisma prezesa MOSIR-u Lublin Marka Spuz vel Szposa do Zbigniewa Bońka, szefa piłkarskiej centrali.

W 65-letniej historii Pucharu Polski finał tylko raz odbył się w Lublinie. 9 maja 1979 roku na stadionie przy Al. Zygmuntowskich Arka Gdynia pokonała 2:1 Wisłę Kraków. Spotkanie oglądało ponad 15 tysięcy kibiców.

Warto przypomnieć, że w tamtej edycji pucharowych zmagań o krok od awansu do półfinału byli piłkarze Motoru, którzy w 1/16 i 1/8 finału odprawiali z kwitkiem zespoły występujące w ekstraklasie (pokonali 2:0  Polonię Bytom i 3:0 beniaminka Gwardię Warszawa). Niestety, “żółto-biało-niebieskich” zatrzymały w 1/4 finału Szombierki Bytom, które okazały się lepsze, ale dopiero w karnych wygrywając 2:4 (mecz zakończył się remisem 3:3).