Finał Testu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

(16 marca) Gimnazjaliści z PG nr 1 i PG nr 2 we Włodawie oraz z Wyryk i Starego Brusa rywalizowali w I Powiatowym Teście Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.

Do finałowych zmagań przystąpiła 24 uczniów. Konkurencja nie była łatwa, dotyczyła bowiem wąskiej dziedziny z zakresu funkcjonowania samorządu gminnego i powiatowego. Jednak uczestnicy rywalizacji byli doskonale przygotowani do testu, o czym świadczy fakt, że konieczne były dogrywki. Do oceniania w dogrywce włączyli się patroni honorowi testu: wicestarosta włodawski Adam Panasiuk i burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.
W kategorii klas trzecich 1. miejsce miejsce zajęła Joanna Pawlik (Wyryki, 23 pkt.), 2. – Julia Filipek (PG nr 2 we Włodawie, 22 pkt.), 3. – Lidia Kawiak (PG nr 2, 22 pkt.).
W grupie uczniów klas drugich 1. miejsce zajęła Martyna Oleniak (PG nr 2, 21 pkt.), 2. – Julia Stępień (Wyryki, 18 pkt.), 3. – Bartosz Wereszczyński (PG 2, 17 pkt.).
Atrakcyjne nagrody (tablety, czytniki e-book i słuchawki wysokiej jakości) trafiły do laureatów dzięki współfinansowaniu i współorganizacji testu przez starostę włodawskiego i burmistrza Włodawy. (-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here